Prośba o pomoc!!!!! Literatura

Tematy związane z powoływaniem kuratorów społecznych, aplikacją kuratorską, egzaminem, odbywaniem praktyk studenckich, pisaniem prac dyplomowych itd. Ogólnie: pytania i odpowiedzi, które zainteresują kandydatów do zawodu i pełnienia funkcji kuratora, studentów, uczniów, aplikantów ...

Moderatorzy: Ultima, BBG, Sasquatch

Postautor: kgb14 » 16 lis 2011, 1:38

ksb no nie mów , że nie słyszałeś , ze ten czy ów kurator jest groźny :mrgreen:
,,Oponiarz''

,,One To-Day is Worth
Two To-Morrows''
Obrazek
Awatar użytkownika
kgb14
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 2656
Rejestracja: 30 paź 2007, 23:23
Lokalizacja: Opole
Podziękował : 119 razy
Otrzymał podziękowań: 135 razy

Postautor: Grease » 16 lis 2011, 10:00

Uśmiech to też groźna rzecz - wielu jest do niego nieprzyzwyczajonych :wink:
Grease
Grease
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 349
Rejestracja: 21 mar 2010, 21:27
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: anymal » 16 lis 2011, 12:14

Dzieki za odpowiedzi!
Faktycznie musze doprecyzować temat pracy, gdyż aktualny ("Sądowa kuratela karna i zagrożenia z niej wynikające") można dwojako interpretować. Oczywiście chodzi mi o zagrożenia z jakimi musi się zmierzyć osoba kuratora np. czynnosci dozorowe w środowiskach charakteryzujących się wysokim współczynnikiem przestępczości, pijackie meliny w których gromadzi się element społeczny itp. Nigdy tak naprawde nie wiadomo co czeka na kuratora pod wskazanym adresem, chciałbym to wszystko poruszyć w swojej pracy ale potrzebuje literatury na której mógłbym bazować.
anymal
 
Posty: 3
Rejestracja: 06 lip 2011, 20:02
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: ksb » 16 lis 2011, 13:53

Wszyscyśmy groźni :) ale czy stanowimy zagrożenie aż takie, żeby o tym magisterium pisać?!
a tak serio: mam wrażenie, że prac wszelakich ( naukowych) o kuratorach napisano już tyle, że teraz każdy nowy temat będzie ciekawszy.
Mam taki wniosek, aby utworzyć specjalny dział, do którego autorzy prac o kuratorach je wrzucą. Będziemy mieć ciekawą lekturę na lata, a ile się o sobie dowiemy!?
ksb
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 1066
Rejestracja: 19 lut 2008, 21:15
Lokalizacja: Galicja
Podziękował : 88 razy
Otrzymał podziękowań: 46 razy

Postautor: Aurelius » 16 lis 2011, 14:23

Czy kurator powoduje jakieś zagrożenia? Hm, myślę, że punkt widzenia, zależy od punktu siedzenia, bo gdybyś tak przeprowadził badania wśród populacji osadzonych, to ciekawe rzeczy pewnie usłyszałbyś :D

A tak na poważnie, to chyba będzie trudno Ci znaleźć jedno monograficzne opracowanie na ten temat. Raczej powinieneś szukać w tzw. pracach zbiorczych, pod redakcją. Polecam np. przeszukanie kwartalników Probacja. Z tego co kojarzę, było tam parę artykułów o tym traktujących. Z wersjami elektronicznymi tego czasopisma możesz zapoznać się na stronie Instytu Ekspertyz Sądowych pod linkiem: http://www.probacja.ies.krakow.pl/

Nadto możesz spróbować zwrócić się do Krajowej Rady Kuratorów lub do kuratora okręgowego w sądzie okręgowym, do ktorego masz najbliżej o udostępnienie np. opracowania statystycznego dot. sytuacji niebezpiecznych z udziałem kuratorów lub form agresji, których doświadczył kurator wykonując swoje obowiązki. No i koniecznie doprecyzuj temat pracy ;)
Nasze życie publiczne i społeczne będzie przecież takie jakim go uczynimy. Nikt nie zrobi tego za nas, ale i nikt nie powinien tego robić bez nas. (...) Tylko oportuniści i ludzie leniwi sądzą, że jest inaczej, wizjonerzy i liderzy z prawdziwego zdarzenia stawiają sobie zadania i z uporem godnym słusznej sprawy dążą do ich zrealizowania.
prof. Zbigniew Lasocik

______________
Obrazek
Awatar użytkownika
Aurelius
VIP
VIP
 
Posty: 2836
Rejestracja: 17 sty 2006, 0:09
Lokalizacja: Katowice
Podziękował : 231 razy
Otrzymał podziękowań: 277 razy

Postautor: Grease » 16 lis 2011, 23:20

Witam. Nawiązując do wypowiedzi Aureliusa można zajrzeć do Biuletynu Kuratorskiego w formie elektronicznej http://www.kuratorzy.gda.pl/czasopisma Powodzenia
Grease
Grease
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 349
Rejestracja: 21 mar 2010, 21:27
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: blabick » 24 lis 2011, 10:24

ksb pisze:Zagrożenia dla kogo? Dla kuratorów są liczne, dla dozorowanych?! - nie słyszałam. Chętnie przeczytam pracę!


bez żartów! a złożenie wniosku z zarządzenie wykonania kpw to pies? ;)
Awatar użytkownika
blabick
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 160
Rejestracja: 16 gru 2008, 13:15
Lokalizacja: chcę :)
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Poprzednia

Wróć do Chcę zostać kuratorem, jestem studentem, potrzebuję pomocy ...

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości