Prośba o pomoc!!!!! Literatura

Tematy związane z powoływaniem kuratorów społecznych, aplikacją kuratorską, egzaminem, odbywaniem praktyk studenckich, pisaniem prac dyplomowych itd. Ogólnie: pytania i odpowiedzi, które zainteresują kandydatów do zawodu i pełnienia funkcji kuratora, studentów, uczniów, aplikantów ...

Moderatorzy: Ultima, BBG, Sasquatch

Postautor: Katarzyna Kotuła » 16 kwie 2007, 18:09

1. A. Bałandynowicz: " Probacja. System sprawiedliwego karania". Kodeks, Warszawa 2002
2. C. Czapów: " O metodzie indywidualnych przypadków". Opieka Wychowanie Terapia, 1963, nr 10
3. M. Konopczyński: "Twórcza resocjalizacja". MEN Editions Spotkania, 1996
4. D. Lalak: "Teoretyczny i praktyczny sens metody indywidualnych przypadków", W: T. Pilch i I. Leparczyk, "Pedagogika społeczna". Wydawnictwo " ¯ak" Warszawa 1995
5. J. Murdecka: " Rodzinny kurator sądowy w percepcji nadzorowanych". Opole, Wydawnictwo UO, 1997
6. G. Olszewska - Baka: " Funkcjonalność i efektywność nadzoru kuratorskiego nad nieletnimi", UMCS. Lublin 1989
7. Z. Ostrihanska, A. Greczuszkin: "Praca z indywidualnym przypadkiem w nadzorze rodzinnego kuratora sądowego". Norbertinum, Lublin 2000
8. K .Pospiszyl: "Resocjalizacja nieletnich. Doświadczenia i koncepcje". WSiP, Warszawa 1990
9. L .Pytka: "Pedagogika resocjalizacyjna" Wybrane zagadnienia teoretyczne, diagnostyczne i metodyczne, Wyd. Akademii Pedagogiki Specjalnej, Warszawa 2000
10. J. ¦piewak: "Kurator sądowy w postępowaniu karnym wykonawczym". Wydawnictwo Prawnicze, Warszawa 2000
11. Ustawa o kuratorach sądowych z dn. 27 VII 2001 r.
tyle znalazłam na już (większośc dotyczy "nielatów"), poszukam jeszcze :)
Katarzyna Kotuła
 
Posty: 44
Rejestracja: 19 lut 2006, 16:19
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: Anna Witkowska-Paleń » 17 kwie 2007, 9:32

Skoro juz o literaturze mowa to będę totalnie nieskromna :-) i polecę własny artykuł:
A. Witkowska-Paleń, "Model kurateli sądowej w Polsce i jego przemiany, "Roczniki Nauk Społecznych", 2005, Tom XXXIII, zeszyt 1
Ania_społecznik
Anna Witkowska-Paleń
 
Posty: 12
Rejestracja: 24 lut 2007, 9:42
Lokalizacja: Stalowa Wola
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Pomocy !!:)

Postautor: Ewelina21 » 03 gru 2007, 12:00

Witam.
Byłabym wdzięczna jakby ktoś napisał z jakich książke moge skorzystać pisząc prace licencjacką mój temat:
Metody i formy pracy kuratorów sądowych ( wybrałam ds karnych).
Na co powinnam zwrocic szczególną uwagę . Za wszelkie wskazówki z góry dziekuje :P.

Wątek przeniesiony. Proszę o umieszczanie wszelkich tematów związanych z literaturą właśnie tutaj.
Bartłomiej
Ewelina21
 
Posty: 3
Rejestracja: 03 gru 2007, 11:55
Lokalizacja: Chełm
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: kesey » 04 gru 2007, 3:45

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom użytkowników forum, udostępniłem przekazane mi bibliografie. Osoby zainteresowane literaturą przedmiotu zapraszam na stronę główną Stowarzyszenia. Istnieje możliwość pobrania ich i zapisania na prywatnym komputerze.
Poniżej podaję link:

Link do bibliografii

Pozdrawiam :D
Ostatnio zmieniony 01 lis 2009, 1:25 przez kesey, łącznie zmieniany 1 raz
Nigdy nie dyskutuj z idiotą- najpierw sprowadzi cię do swego poziomu, a następnie pokona doświadczeniem.
Awatar użytkownika
kesey
VIP
VIP
 
Posty: 1736
Rejestracja: 25 kwie 2005, 23:51
Lokalizacja: Częstochowa
Podziękował : 51 razy
Otrzymał podziękowań: 197 razy

potrzebne materiaŁy na wczoraj

Postautor: nadia » 12 gru 2007, 18:24

dzień dobry wszystkim. jestem tu pierwszy raz i od razu wielka prośba, czy ktoś z Państwa posiada materiały dotyczące teorii uzależnień. kończę właśnie studia podyplomowe z zakresu kurateli sądowej i potrzebne są mi do pracy?a przy okazji bardzo fajne forum, uważnie śledzę i wiele rad w życie wcielam :D
nadia
 
Posty: 3
Rejestracja: 04 gru 2007, 19:55
Lokalizacja: mazowsze
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Re: potrzebne materiaŁy na wczoraj

Postautor: BartK » 12 gru 2007, 20:05

nadia pisze:a przy okazji bardzo fajne forum, uważnie śledzę i wiele rad w życie wcielam


Słabo śledzisz, poniważ odnośnie pomocy naukowych jest przyklejony wątek :wink:
Zatem przenosimy ...
Awatar użytkownika
BartK
VIP
VIP
 
Posty: 1242
Rejestracja: 25 kwie 2005, 23:07
Lokalizacja: Szczecin-Centrum
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Postautor: magdaK. » 14 sty 2009, 17:50

---------- 12:11 23.10.2008 ----------

Witam,

jestem studentką V roku Pedagogiki resocjalizacyjnej na UJ. Obecnie jestem w trakcie pisania pracy magisterskiej, która dotyczy umowy kontraktowej. Wciąż jednak brakuje mi literatury związanej z tym tematem. Stąd moja ogromna prośba gdyby ktoś wiedział o jakiś publikacjach na ten temat proszę o kontakt!!!

z góry dziękuje, Magda k.

Połączyłem prośbę z odpowiednim do tego, przyklejonym wątkiem. Bartłomiej

---------- 16:50 14.01.2009 ----------

strasznie dziękuje wszystkim za pomoc pozdrawiam
magdaK.
 
Posty: 2
Rejestracja: 23 paź 2008, 13:02
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: eVelly » 11 maja 2009, 20:37

Witam jestem tu po raz pierwszy, ale bardzo zaciekawiło mnie to forum.
Mam mianowicie wielką prośbe o pomoc. pisze prace mgr na temat : "Instytucja kurateli nad nieletnimi w prawie polskim".
czy móglby ktos wskazać jakąś stosowna do tego tematu literaturę i podał co mniej wiecej mam napisac na ten temat ??
z Góry bardzo dziekuje
eVelly
 
Posty: 1
Rejestracja: 11 maja 2009, 20:29
Lokalizacja: Lubelskie
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Kuratela sĄdowa w Japonii

Postautor: Sylwia_71 » 28 wrz 2009, 18:38

Poszukuję książki lub artykułu na temat japońskiego systemu kurateli sądowej.Niestety nic nie znalazłam, jedynie w języku angielskim... bardzo jest mi to potrzebne na egzamin z metodyki kuratora sądowego. Ponoć system ten jest bardzo ciekawy.
Byłabym wdzięczna za pomoc
Sylwia

Temat przenoszę we właściwe miejsce. Bartłomiej

A ja przyłączam się do prośby Sylwii- chętnie dowiem się czegoś o systemie kurateli w Japonii zwłaszcza, że japoński krąg kulturowy jest tak bliski europejskiemu, że na pewno w całości implementujemy istniejące tam rozwiązania na grunt rodzimy :lol: kesey
Sylwia_71
 
Posty: 1
Rejestracja: 28 wrz 2009, 18:30
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Pilne-poszukuje!!!!!!!

Postautor: witta » 30 paź 2009, 12:49

Metod pracy kuratorów sądowych: w żadnej bibliotece nie ma książki z tym tematem a mam przygotować prezentację na wykłady dotyczącą metod pracy kuratorów sądowych, jedyne co wiem że temat jest dość obszerny. Pomocy!!! Sprawa bardzo pilna
witta
 
Posty: 1
Rejestracja: 30 paź 2009, 12:01
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Re: Pilne-poszukuje!!!!!!!

Postautor: BartK » 30 paź 2009, 21:29

witta pisze:Metod pracy kuratorów sądowych: w żadnej bibliotece nie ma książki z tym tematem a mam przygotować prezentację na wykłady dotyczącą metod pracy kuratorów sądowych, jedyne co wiem że temat jest dość obszerny. Pomocy!!! Sprawa bardzo pilna


Przenoszę do właściwego działu oraz dołączam do także właściwego wątku. Bartłomiej
Awatar użytkownika
BartK
VIP
VIP
 
Posty: 1242
Rejestracja: 25 kwie 2005, 23:07
Lokalizacja: Szczecin-Centrum
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Re: Pilne-poszukuje!!!!!!!

Postautor: kesey » 31 paź 2009, 2:47

witta pisze:Metod pracy kuratorów sądowych: w żadnej bibliotece nie ma książki z tym tematem a mam przygotować prezentację na wykłady dotyczącą metod pracy kuratorów sądowych, jedyne co wiem że temat jest dość obszerny. Pomocy!!! Sprawa bardzo pilna


Fe ..., nieładnie mijać się z prawdą.

Zarys metodyki pracy kuratora sądowego, Jedynak Tadeusz, Stasiak Krzysztof (red.), LexisNexis, Warszawa 2008- Pomocny link

Na stronie głównej Stowarzyszenia, a nie na forum znajduje się odnośnik do działu literatura- może warto tam zajrzeć przed zadaniem pytania na forum? Można tam zapoznać się z zajawkami niektórych nowości wydawniczych, oraz skorzystać z plików z bibligrafią, dotyczącą zagadnień odnoszących się również do kurateli.
Nigdy nie dyskutuj z idiotą- najpierw sprowadzi cię do swego poziomu, a następnie pokona doświadczeniem.
Awatar użytkownika
kesey
VIP
VIP
 
Posty: 1736
Rejestracja: 25 kwie 2005, 23:51
Lokalizacja: Częstochowa
Podziękował : 51 razy
Otrzymał podziękowań: 197 razy

Postautor: anymal » 15 lis 2011, 11:59

Witam!
Wiecie może coś na tematu literatury, traktującej o zagrożeniach wynikających z sądowej kurateli dla dorosłych? Google nie wiele mówi na ten temat przez co odnoszę wrażenie, że zbyt pochopnie wybrałem temat pracy...
anymal
 
Posty: 3
Rejestracja: 06 lip 2011, 20:02
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: Orange » 15 lis 2011, 17:57

anymal pisze:Wiecie może coś na tematu literatury, traktującej o zagrożeniach wynikających z sądowej kurateli dla dorosłych?

¦miem twierdzić, że nie powstała (jeszcze) literatura, która opisywałaby jak kuratela dla dorosłych zagraża komukolwiek i czemukolwiek.
Jeśli taki temat wybrałeś i pozostaniesz przy nim, zgłaszam się do kupna Twojej opublikowanej pracy naukowej. Pozdrawiam - kurator dla dorosłych 8)
panta rhei
Awatar użytkownika
Orange
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 1210
Rejestracja: 26 paź 2009, 22:52
Podziękował : 62 razy
Otrzymał podziękowań: 45 razy

Postautor: ksb » 16 lis 2011, 0:55

Zagrożenia dla kogo? Dla kuratorów są liczne, dla dozorowanych?! - nie słyszałam. Chętnie przeczytam pracę!
ksb
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 1066
Rejestracja: 19 lut 2008, 21:15
Lokalizacja: Galicja
Podziękował : 88 razy
Otrzymał podziękowań: 46 razy

PoprzedniaNastępna

Wróć do Chcę zostać kuratorem, jestem studentem, potrzebuję pomocy ...

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości