Przebieg praktyk

Tematy związane z powoływaniem kuratorów społecznych, aplikacją kuratorską, egzaminem, odbywaniem praktyk studenckich, pisaniem prac dyplomowych itd. Ogólnie: pytania i odpowiedzi, które zainteresują kandydatów do zawodu i pełnienia funkcji kuratora, studentów, uczniów, aplikantów ...

Moderatorzy: Ultima, BBG, Sasquatch

Przebieg praktyk

Postautor: Kazelot » 18 kwie 2017, 17:18

Dzień dobry,

w najbliższym czasie odbywać będę praktyki w ZKSS. Aby dopełnić papierologii, sporządzić mam plan praktyk, który przekażę do opiekuna praktyk na moim wydziale. Nie chciałbym pisać tam głupot lub co mi się "wydaje", więc piszę z zapytaniem do osób, które takie praktyki odbywały/przeprowadzały. Czego może spodziewać się student na praktykach u kuratora? Parzenia kawy, czytania akt czy może nawet wspólnych dozorów u klientów?

Za wszelkie wskazówki bardzo dziękuję.
Janek
Kazelot
 
Posty: 3
Rejestracja: 10 lut 2017, 15:29
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Re: Przebieg praktyk

Postautor: kgb14 » 19 kwie 2017, 10:05

Zależy od kuratora i tego czego student chce . U mnie było w zależności od życzeń...czy student chce odbębnić czy coś się dowiedzieć.
,,Oponiarz''

,,One To-Day is Worth
Two To-Morrows''
Obrazek
Awatar użytkownika
kgb14
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 2656
Rejestracja: 30 paź 2007, 23:23
Lokalizacja: Opole
Podziękował : 119 razy
Otrzymał podziękowań: 135 razy

Re: Przebieg praktyk

Postautor: Peu » 24 kwie 2017, 10:01

wspólnych odwiedzin na pewno nie będzie bo student nie ma uprawnień aby z kuratorem w teren chodzić
Peu
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 103
Rejestracja: 25 sty 2010, 22:34
Podziękował : 25 razy
Otrzymał podziękowań: 15 razy

Re: Przebieg praktyk

Postautor: kgb14 » 24 kwie 2017, 20:17

Wydaje mi się, ze to zależy od treści porozumienia zawartego miedzy dana uczelnią i prezesem właściwego sądu oraz od zgody dozorowanego i ewentualnie jego rodziny.
,,Oponiarz''

,,One To-Day is Worth
Two To-Morrows''
Obrazek
Awatar użytkownika
kgb14
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 2656
Rejestracja: 30 paź 2007, 23:23
Lokalizacja: Opole
Podziękował : 119 razy
Otrzymał podziękowań: 135 razy


Wróć do Chcę zostać kuratorem, jestem studentem, potrzebuję pomocy ...

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości

cron