czy resocjalizacja to dobry wybór?

Tematy związane z powoływaniem kuratorów społecznych, aplikacją kuratorską, egzaminem, odbywaniem praktyk studenckich, pisaniem prac dyplomowych itd. Ogólnie: pytania i odpowiedzi, które zainteresują kandydatów do zawodu i pełnienia funkcji kuratora, studentów, uczniów, aplikantów ...

Moderatorzy: Ultima, BBG, Sasquatch

czy resocjalizacja to dobry wybór?

Postautor: xxx » 17 lip 2018, 20:27

Cześć :smile: Mam pytanie odnośnie przyszłej pracy jako kurator..
Jestem studentką pedagogiki - w tym roku ukończyłam pierwszy rok i stoję przed wyborem specjalizacji. Moją przyszłość chciałabym powiązać z pracą jako kurator - dlatego chcę iść na resocjalizację. Jednak naszły mnie pewne wątpliwości co do tego czy dobrą ścieżkę wybrałam w dążeniu do tego celu :shock: Wiem, że droga do zostania kuratorem sądowym jest długa (najpierw licencjat, potem magisterka, aplikacja i egzamin) i tu rodzi się moje pytanie: czy resocjalizacja to dobry wybór aby zostać kuratorem? Jeżeli tak to na jakim stopniu? chodzi mi o to czy na licencjacie czy na magisterce, a może na obu?
xxx
 
Posty: 6
Rejestracja: 17 lip 2018, 20:03
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Re: czy resocjalizacja to dobry wybór?

Postautor: jazen » 18 lip 2018, 13:44

Witam. W mojej ocenie resocjalizacja jest jednym z najlepiej przygotowujących kierunków do zawodu kuratora ( nauki prawa , pedagogiki, psychologii , socjologii itp. ) Pozdrawiam.

Za ten post autor jazen otrzymał podziękowanie od
Czcibor(18 lip 2018, 14:40)
Ocena:4%
 
jazen
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 58
Rejestracja: 03 lis 2011, 11:57
Lokalizacja: mazowieckie
Podziękował : 5 razy
Otrzymał podziękowań: 15 razy

Re: czy resocjalizacja to dobry wybór?

Postautor: ruska_spirala » 18 lip 2018, 22:45

I najlepiej tytuł magistra
ruska_spirala
 
Posty: 70
Rejestracja: 22 lip 2008, 12:27
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz


Wróć do Chcę zostać kuratorem, jestem studentem, potrzebuję pomocy ...

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość