Wywiad/rozmowa z kuratorem

Tematy związane z powoływaniem kuratorów społecznych, aplikacją kuratorską, egzaminem, odbywaniem praktyk studenckich, pisaniem prac dyplomowych itd. Ogólnie: pytania i odpowiedzi, które zainteresują kandydatów do zawodu i pełnienia funkcji kuratora, studentów, uczniów, aplikantów ...

Moderatorzy: Ultima, BBG, Sasquatch

Wywiad/rozmowa z kuratorem

Postautor: w_patrycja » 28 mar 2020, 12:00

Witam, jestem studentką pedagogiki sądowej. Jestem aktualnie w trakcie pisania pracy licencjackiej na temat "rola kuratora sądowego w procesie resocjalizacji nieletnich". Jestem w trakcie pisania części metodologiczne oraz przeprowadzenia badań. Ze względu na stan epidemiczny w państwie nie jestem w stanie skontaktować się ani umówić na spotkanie z kuratorem sądowym gdyż tego typu instytucje są zamknięte. Stąd mój post na forum. Bardzo pilnie poszukuję kuratora który zechciałby porozmawiać ze mną np droga mailową, mam do zadania kilka pytań niezbędnych do ukończenia pracy. Bardzo mi na tym zależy, liczę na odpowiedź, góry dziękuję. Pozdeawiam
Uwaga moderatora: ULTIMA
Temat został przeniesiony do właściwego działu.
w_patrycja
 
Posty: 4
Rejestracja: 28 mar 2020, 11:49
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Re: Wywiad/rozmowa z kuratorem

Postautor: Ultima » 28 mar 2020, 12:25

Witam na forum!
Prostując po części informację jaką zawarła Pani w swoim poście, Zespoły Kuratorskiej Służby Sądowej,
działające w Sądach Rejonowych, w dalszym ciągu pracują, nie zostały "zamknięte". W większości zespołów, każdego dnia kuratorzy pełnią dyżury, ponadto wykonują powierzone obowiązki służbowe, tyle że w zmienionej formie. Szczegółową informację o dyżurach i sposobie kontaktu z kuratorem zawodowym, można znaleźć na stronie każdego Sądu Rejonowego.
W odniesieniu do zadanego pytania nadmienię, że ma Pani możliwość skontaktowania się np. z Kierownikiem ZKSS i przesłania mu pytań drogą elektroniczną, może Pani też przeprowadzić wywiad kontaktując się za pośrednictwem telefonu, ma Pani także możliwość zwrócenia się z pisemną prośbą do Prezesa Sądu Rejonowego o umożliwienie przeprowadzenia takich badań.
Możliwe, że i na tym forum znajdą się chętni, proszę przy tym pamiętać, że Pani post został zamieszczony na tzw. forum otwartym do którego dostęp mają wszyscy użytkownicy internetu, zatem osoba kt. się zgłosi na Pani prośbę, może nie być kuratorem :wink:
Mimo wszystko, proszę aby napisała Pani trochę szerzej o tych badaniach.
Dziec­ko jest chodzącym cu­dem, je­dynym, wyjątko­wym i niezastąpionym. Phil Bosmans.
Awatar użytkownika
Ultima
Admin
Admin
 
Posty: 1352
Rejestracja: 01 mar 2008, 20:58
Lokalizacja: UE
Podziękował : 754 razy
Otrzymał podziękowań: 488 razy

Re: Wywiad/rozmowa z kuratorem

Postautor: w_patrycja » 28 mar 2020, 13:23

Chciałabym przeprowadzić tak jak w tytule wcześniej pisałam wywiad na temat pracy kuratorem z osobami nieletnim. Zależy mi na 6 takich przypadkach. Oczywiście wcześniej przesłałabym pytania. Z zachowaniem wszelkiej anonimowości i poufności. Bardzo mi zależy na kontakcie z taką osobą. Pisze na forum bo szukam jakiejkolwiek opcji przeprowadzenia badań. Jest to dla mnie bardzo ważne, a nie wiem czy kurator będzie w zaistniałej sytuacji rozmawiać ze mną telefonicznie.
w_patrycja
 
Posty: 4
Rejestracja: 28 mar 2020, 11:49
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz


Wróć do Chcę zostać kuratorem, jestem studentem, potrzebuję pomocy ...

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość