Proszę o pomoc

Tematy związane z powoływaniem kuratorów społecznych, aplikacją kuratorską, egzaminem, odbywaniem praktyk studenckich, pisaniem prac dyplomowych itd. Ogólnie: pytania i odpowiedzi, które zainteresują kandydatów do zawodu i pełnienia funkcji kuratora, studentów, uczniów, aplikantów ...

Moderatorzy: Ultima, BBG, Sasquatch

Proszę o pomoc

Postautor: xxx » 20 sie 2020, 21:51

Dobry wieczór :)
Stoję przed wyborem studiów magisterskich. Ukończyłam studia licencjackie z pedagogii resocjalizacyjnej i teraz zastanawiam się czy kontynuować ten kierunek na studiach magisterskich czy ukończyć kierunek pokrewny z zakresu pedagogiki - mianowicie pedagogikę opiekuńczo-wychowawczą z terapią zajęciową :?:
Mój dylemat wynika z obawy - nie chciałabym, w sumie, powielać informacji i przedmiotów na studiach, a z drugiej strony bardzo chciałabym być kuratorem. Bardziej skłaniam się ku myśli, aby iść na ped. opiekuńczo-wychowawczą, ale nie wiem czy tym sposobem nie zrujnuję sobie szansy, aby być kuratorem sądowym w przyszłości. Wiem, że zgodnie z ustawą o kuratorach sądowych kuratorem zawodowym może być mianowany ten, kto ukończył wyższe studia magisterskie z zakresu nauk pedagogiczno-psychologicznych, socjologicznych lub prawnych albo inne wyższe studia magisterskie i studia podyplomowe z zakresu nauk pedagogiczno-psychologicznych, socjologicznych lub prawnych, ale osobiście nie znam żadnego kuratora i nie mam jak się podpytać - dlatego proszę Was, drodzy forumowicze, o podpowiedź :)
xxx
 
Posty: 6
Rejestracja: 17 lip 2018, 20:03
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Re: Proszę o pomoc

Postautor: Pierre » 21 sie 2020, 0:22

Wybierz inną specjalizację niż RES. Poszerzysz wiedzę i możliwości a do aplikacji liczy się tylko kierunek (pedagogika) a nie specjalność.
Ja mam licencjat z resu a mgr z ped. socjalnej. I uważam, że to był dobry wybór.
A do czasu aż zostałem kuratorem to właśnie ped. socjalna mi się przydała, gdyż mogłem pracować jako pracownik socjalny w MOPR.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Pierre
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 130
Rejestracja: 26 cze 2010, 15:16
Podziękował : 52 razy
Otrzymał podziękowań: 34 razy


Wróć do Chcę zostać kuratorem, jestem studentem, potrzebuję pomocy ...

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości

cron