Który kierunek będzie lepszy?

Tematy związane z powoływaniem kuratorów społecznych, aplikacją kuratorską, egzaminem, odbywaniem praktyk studenckich, pisaniem prac dyplomowych itd. Ogólnie: pytania i odpowiedzi, które zainteresują kandydatów do zawodu i pełnienia funkcji kuratora, studentów, uczniów, aplikantów ...

Moderatorzy: Ultima, BBG, Sasquatch

Który kierunek będzie lepszy?

Postautor: xxx » 26 wrz 2020, 16:01

Dzień dobry :-) Chciałabym bardzo prosić Państwa o poradę czy też nakierowane, który kierunek studiów wybrać do studiowania na magisterce. Ukończyłam studia licencjackie z pedagogii resocjalizacyjnej i teraz zastanawiam się czy ukończyć kierunek pokrewny z zakresu pedagogiki - pedagogikę opiekuńczo-wychowawczą z terapią zajęciową czy pracę socjalną :?:
Podczas rekrutacji dostalam się na oba te kierunki i nie wiem, który teraz wybrać. Wiem, że zgodnie z ustawą o kuratorach sądowych "kuratorem zawodowym może być mianowany ten, kto ukończył wyższe studia magisterskie z zakresu nauk pedagogiczno-psychologicznych, socjologicznych lub prawnych albo inne wyższe studia magisterskie i studia podyplomowe z zakresu nauk pedagogiczno-psychologicznych, socjologicznych lub prawnych", jednakże nie wiem, który ze wskazanych przeze mnie kierunków wybrać, aby w przyszłości starać się o pracę jako kurator sądowy.
Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi :-)
xxx
 
Posty: 6
Rejestracja: 17 lip 2018, 20:03
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Re: Który kierunek będzie lepszy?

Postautor: Pierre » 26 wrz 2020, 23:15

Z własnego doświadczenia doradzam pracę socjalną. Sam tak mam. Lic z RES i mgr z pracy socjalnej. Najpierw pracowałem jako pracownik socjalny a potem dostałem się na aplikację. Pracując w opiece ma się kontakt z podobnymi osobami z którymi ma się potem kontakt jako kurator. Myślę, że doświadczenie pracownika socjalnego było atutem na rozmowie kwalifikacyjnej - rozmowie po egzaminie pisemnym. Pedagogika op-wych też fajna ale do pracy jako kurator raczej mało przydatna - jeżeli poważnie myślisz o aplikacji.
Pozdrawiam i owocnych wyborów. P.
Awatar użytkownika
Pierre
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 130
Rejestracja: 26 cze 2010, 15:16
Podziękował : 52 razy
Otrzymał podziękowań: 34 razy


Wróć do Chcę zostać kuratorem, jestem studentem, potrzebuję pomocy ...

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości