Egzamin na aplikację kuratorską

Tematy związane z powoływaniem kuratorów społecznych, aplikacją kuratorską, egzaminem, odbywaniem praktyk studenckich, pisaniem prac dyplomowych itd. Ogólnie: pytania i odpowiedzi, które zainteresują kandydatów do zawodu i pełnienia funkcji kuratora, studentów, uczniów, aplikantów ...

Moderatorzy: Ultima, BBG, Sasquatch

Egzamin na aplikację kuratorską

Postautor: xxx » 07 lip 2023, 22:49

Witam, przymierzam się do tego, aby spróbować swoich sił w konkursie na aplikację kuratorską. W związku z tym mam kilka pytań:
1) w jaki sposób najlepiej przygotować się do egzaminu? Wystarczy przestudiowanie książki dot. zarysu metodyki pracy kuratora społecznego i ustaw? Czy powinnam zwrócić uwagę na coś jeszcze?
2) czy brak posiadanego doświadczenia w pełnieniu funkcji kuratora społecznego mnie dyskwalifikuje? Słyszałam, że lepiej mieć zaświadczenie o pełnieniu takiej funkcji, ale dopytywałam się w Sądach Rejonowych w moim mieście i niestety nie przyjmują kandydatów na to stanowisko (jest to ponoć funkcja krocząca ku wyginieniu)
3) jakich pytań można spodziewać się na części ustnej :shock: słyszałam, że co okręg to różne podejście, ale może pamiętacie jakie wy mieliście pytania?

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi :smile:
xxx
 
Posty: 6
Rejestracja: 17 lip 2018, 20:03
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Wróć do Chcę zostać kuratorem, jestem studentem, potrzebuję pomocy ...

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości