test na kuratora

Tematy związane z powoływaniem kuratorów społecznych, aplikacją kuratorską, egzaminem, odbywaniem praktyk studenckich, pisaniem prac dyplomowych itd. Ogólnie: pytania i odpowiedzi, które zainteresują kandydatów do zawodu i pełnienia funkcji kuratora, studentów, uczniów, aplikantów ...

Moderatorzy: Ultima, BBG, Sasquatch

test na kuratora

Postautor: Monika » 08 cze 2005, 7:56

Bardzo proszę nowo powołanych kuratorów w Poznaniu o udzielenie mi cennych wskazówek w sprawie wstępnego testu kuratorskiego. Niedawno zostałam zakwalifikowana do napisania takiego testu. Wiem, że zakres wiedzy jest ogólny. Czy ktoś pisał taki test i jaki zakres wiedzy jest w nim poruszany?Jakiego rodzaju pytania?
Za udzielenie cennych wskazówek serdecznie dziękuję.
Bardzo zależy mi na tym.
Monika
Monika
 
Posty: 3
Rejestracja: 08 cze 2005, 7:47
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

ta sama prośba:)

Postautor: lida » 08 cze 2005, 19:59

witam
też otrzymalam zaproszenie ;) na test, a z rozmowy telefonicznej dowiedziałam się, że badać ma on szeroką wiedzę psychologiczno-pedagogiczną...cóż
czy ktoś coś wie? ps. Monika - do zobaczenia w Poznaniu :)
lida
 
Posty: 2
Rejestracja: 08 cze 2005, 19:54
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Test na kuratora

Postautor: kropka » 08 cze 2005, 20:51

Witajcie,
To tak samo jak dla nowomaturzystów test predyspozycji intelektualnych na uczelnie medyczne w całym kraju: 7.07. o g.9-tej.Pół godziny i 20 pytań.To dopiero zagwozdka.
W Okręgu Szczecin o czymś takim (teście dla kandydatów na kuratorów) dopiero się myśli. Przeszkodą jest różnorodność kończonych przez przyszłych aplikantów studiów.
Trzymam kciuki i wierzę w Was
Z buziakami
Kropka :D
Awatar użytkownika
kropka
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 824
Rejestracja: 26 kwie 2005, 18:00
Lokalizacja: Szczecin
Podziękował : 635 razy
Otrzymał podziękowań: 69 razy

Postautor: Monika » 09 cze 2005, 8:44

cześć. Dziękuje za odpowiedź. Teraz wiem, ze nie jestem sama. Cieszę się, ze ktoś będzie trzymał kciuki. Do zobaczenia. Monika. :wink:
Monika
 
Posty: 3
Rejestracja: 08 cze 2005, 7:47
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: lida » 14 cze 2005, 18:58

i po teście....
łatwo nie było :)
ale przeszłam testy (50 pytań zamkniętych + jedno opisowe)
przeszłam rozmowę z WIELKIMI ludźmi
ale się nie udało:(
odpadłam pokonana przez kogoś
pozdrawiam
lida
 
Posty: 2
Rejestracja: 08 cze 2005, 19:54
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: Monika » 15 cze 2005, 12:10

mnie też się nie udało. Pytania paskudne. Propozycje odpowiedzi też nie ciekawe.Miałam wrażenie,że to testy na sędziego. Pa :oops:
Monika
 
Posty: 3
Rejestracja: 08 cze 2005, 7:47
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: Asia1978 » 25 sie 2005, 13:29

Dziewczyny a czy mogłybyście przytoczyć kilka pytanek z takiego testu? Mnie taka przyjemność czeka 31.sierpnia br Z tego co piszecie to strach się bać. Pozdrawiam i proszę o trzymanie kciuków.
Asia1978
 
Posty: 1
Rejestracja: 25 sie 2005, 13:17
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: grzegorzb » 28 paź 2005, 13:17

Pytania są bardzo różne mnie najbardziej utkwiły tj. dokładna data konstytucji RP lub ilu posłów ma Europarlament. W każdym okręgu wygląda to jednak zupełnie inaczej. W okręgu kaliskim sporo jest zawsze tematów o UE, oczywiście ustawa o kuratorach musi być w jednym palcu, bo z tych zagadnień jest najwięcej pytań. Poza tym psychologia (znajomość różnego rodzaju teorii)KK, KKW, KPK.
grzegorzb
 
Posty: 11
Rejestracja: 15 cze 2005, 12:56
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz


Wróć do Chcę zostać kuratorem, jestem studentem, potrzebuję pomocy ...

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości