Poczatki - jak zostac kuratorem?

Tematy związane z powoływaniem kuratorów społecznych, aplikacją kuratorską, egzaminem, odbywaniem praktyk studenckich, pisaniem prac dyplomowych itd. Ogólnie: pytania i odpowiedzi, które zainteresują kandydatów do zawodu i pełnienia funkcji kuratora, studentów, uczniów, aplikantów ...

Moderatorzy: Ultima, BBG, Sasquatch

Poczatki - jak zostac kuratorem?

Postautor: piotruss » 27 kwie 2005, 14:39

Witam
jestem studentem V roku pedagogiki na UW i chcialbym zostac kuratorem.
Prosze o jakies informacje na ten temat. czytalem juz ustawe i interesują mnie bardziej wasze doswiadczenia, szczegóły na temat tego zawodu, jak i do kogo sie zglosic jesli chodzi o podanie.
pozdrawiam
piotruss
piotruss
 
Posty: 3
Rejestracja: 27 kwie 2005, 14:34
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

jak zostać kuratorem

Postautor: eipiem » 27 kwie 2005, 16:56

Należy złożyć swą aplikację (CV + potwierdzenia wykształcenia wyższego kierunkowego (Ustawa)i innych umiejętności do biura Kuratora Okręgowego w Sądzie Okręgowym w którym chciałbyś zostać zatrudniony.W SO w Warszawie wydaje mi się,że zakończyły się właśnie rozmowy kwalifikacyjne z kandydatami na aplikację kuratorską.Szczegóły zna Kurator Okręgowy w SO,który Cie interesuje.
Pozdrawiam,
eipiem
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 566
Rejestracja: 27 kwie 2005, 7:33
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Postautor: opener » 27 kwie 2005, 20:41

a nie szkoda marnować życia ?
opener
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 31
Rejestracja: 26 kwie 2005, 19:33
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: kesey » 28 kwie 2005, 13:02

Dokładnie tylko tyle. Reszta już w trakcie aplikacji.
p.s.
Do opener'a
Jasne. Szanuję prywatność. Od tej pory wyłącznie na forum. Skąd ten cynizm i skrajna negacja? Pozdrawiam :lol: .
Awatar użytkownika
kesey
VIP
VIP
 
Posty: 1736
Rejestracja: 25 kwie 2005, 23:51
Lokalizacja: Częstochowa
Podziękował : 51 razy
Otrzymał podziękowań: 197 razy

Postautor: opener » 28 kwie 2005, 20:55

ab kesey;dzięki za deklarację i uwagi;ale gdzie tu cynizm i negacja?przecież to czysta troska i życzliwość.
opener
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 31
Rejestracja: 26 kwie 2005, 19:33
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: kesey » 29 kwie 2005, 0:50

Intencje szczytne, ale bez przesady. Przy takim nastawieniu nie pozostanie nam nic innego jak posypać głowy popiołem i ubolewać nad faktem, że jesteśmy kuratorami :cry: . Poza tym, jeżeli piotruss ma ochotę, to niech próbuje- przyda się kolejny kurator, wykonujący ten zawód w przeświadczeniu, że robi to co go interesuje. Jeśli nie będzie takich osób konieczne będą modlitwy w intencji powołań kuratorskich ... najlepiej na Jasnej Górze :lol:
Awatar użytkownika
kesey
VIP
VIP
 
Posty: 1736
Rejestracja: 25 kwie 2005, 23:51
Lokalizacja: Częstochowa
Podziękował : 51 razy
Otrzymał podziękowań: 197 razy

bingo!

Postautor: farel128 » 01 maja 2005, 11:52

jeżeli nie lubisz browarka, to nie masz co startować.....
farel128
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 54
Rejestracja: 29 kwie 2005, 10:22
Lokalizacja: kielce
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: Mila » 02 cze 2005, 1:13

Opener kesey
ciekawa dyskusja,szkoda,że tak szybko ucięta. Zapomnieliście o tym, że kuratorzy zarabiają całkiem dobrą kasę? Inni budżetowcy-OPs,pedagodzy, psycholodzy z poradni bledną z zazdrości,kiedy zwierzam się z ponad 3 na rękę. Nic to, że czas naszej pracy wyznaczają nasze zadania! Kurator potrafi! Pozdro Mila
Mila
 
Posty: 4
Rejestracja: 15 maja 2005, 22:58
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

zarobki

Postautor: eska » 04 cze 2005, 15:44

Mnie z obliczeń wychodzi,że zarabiam porównywalnie z okresem kiedy zamiast dodatku terenowego kuratorzy otrzymywali ryczałty za 10 dozorów i zwrot za delegację.
eska
 
Posty: 43
Rejestracja: 02 maja 2005, 21:44
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: kesey » 05 cze 2005, 2:19

Dyskusja ucięta, bo zamilkł mój oponent :lol: Przy okazji- pozdrawiam opener'a. Jeśli chodzi o kasę to wydaje mi się, że ponad 3 tys. netto nie jest reprezentatywne dla większości grupy zawodowej. Mierzyłbym raczej w okolicach 2,5- 2,7 tys. (kurator zawodowy- ew. starszy kurator zawodowy, pełen etat, dodatek terenowy, ok. 10- 15% dodatku za lata pracy). Po odjęciu kwoty terenowego i przeliczeniu faktycznych kosztów spalonej beznzyny robi się zdecydowanie mniej efektownie. Bardzo przeciętnie mogłoby się zrobić po przeliczeniu tego na faktycznie przepracowane godziny- może się kiedyś o to pokuszę :?: Jednak, wykonywania danego zawodu nie można sprowadzać tylko do "kasy". Przecież niejednokrotnie zdarza się, iż kurator robi coś, czego nie ma w zakresie swych obowiązków, więc formalnie mu za to nie płacą :wink:
Awatar użytkownika
kesey
VIP
VIP
 
Posty: 1736
Rejestracja: 25 kwie 2005, 23:51
Lokalizacja: Częstochowa
Podziękował : 51 razy
Otrzymał podziękowań: 197 razy


Wróć do Chcę zostać kuratorem, jestem studentem, potrzebuję pomocy ...

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość