ach te kwalifikacje...

Tematy związane z powoływaniem kuratorów społecznych, aplikacją kuratorską, egzaminem, odbywaniem praktyk studenckich, pisaniem prac dyplomowych itd. Ogólnie: pytania i odpowiedzi, które zainteresują kandydatów do zawodu i pełnienia funkcji kuratora, studentów, uczniów, aplikantów ...

Moderatorzy: Ultima, BBG, Sasquatch

ach te kwalifikacje...

Postautor: AGNIESZKA KSI??EK » 16 lut 2007, 1:52

Witam serdecznie
Piszę po raz pierwszy, bo od kilku zaledwie dni jestem stałym gościem na forum. A piszę bo mam pytanie..:)
Powiedzcie mi drodzy forumowicze jak to jest. Kiedy będąc na drugim roku studiów przyszłam po raz pierwszy na praktyki do kuratorów, wiedziałam że jest w tej pracy coś co mnie pociąga. Trafiłam na fantastycznego opiekuna. Gdy skończył się oficjalny czas praktyk przychodziłam nadal:) aby pomagać przy papierkowej robocie. Potem zajęłam się finalizowaniem studiów. Skończyłam 5 letnie studia mag na wydziale nauk o rodzinie i gdy poszłam zorientować się o aplikacje, młody człowiek powiedział mi że mam ukończone nie te studia co trzeba. A studia moje, to psychologia, pedgogika, sosjologia i elementy prawa do jednego worka wrzucone. A ustawa chyba mówie o studiach Z ZAKRESU nauk w/w. Czy zatem istotnie się nie kwalifikowałam do uzyskania dalszych informacji dot aplikacji. Sądzę, że ów młodzieniec był w błędzie. Chciałabym jednak zasięgnąć opinii fachowców. Dodam, że aby następnym razem mnie ów młodzieniec nie zbył:), złożyłam podanie na podyplomowe na UJ na "poradnictwo i pomoc psychologiczną". I przyjęli mnie. Zaczynam 17.II. :) Pozdrawiam i czekam na opinie.
AGNIESZKA KSI??EK
 
Posty: 4
Rejestracja: 14 lut 2007, 0:59
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: kesey » 16 lut 2007, 2:12

Witaj Agnieszko :!:
Jeśli podyplomówka na UJ została podjęta w ramach wydziału pedagogicznego, socjologicznego, bądź psychologicznego (a sądząc po specjalności, tegoż ostatniego właśnie), to bez wątpienia z chwilą jej ukończenia spełnisz kryteria ustawowe.
Jeśli nie jest to tajemnicą, napisz proszę jaki kierunek studiów ukończyłaś w ramach wydziału nauk o rodzinie :?:
Pozdrawiam.
Nigdy nie dyskutuj z idiotą- najpierw sprowadzi cię do swego poziomu, a następnie pokona doświadczeniem.
Awatar użytkownika
kesey
VIP
VIP
 
Posty: 1736
Rejestracja: 25 kwie 2005, 23:51
Lokalizacja: Częstochowa
Podziękował : 51 razy
Otrzymał podziękowań: 197 razy

Postautor: AGNIESZKA KSI??EK » 16 lut 2007, 11:44

Witam
Najpierw ukłony za szybką odpowiedź :wink:
Jeśli chodzi o kierunek ukończonych studiów, to była to :wiedza o rodzinie i społeczeństwie. Co zaś do podyplomowych to jednostką prowadzącą jest Instytut Psychologii UJ. Potem mam nadzieję, nikt nie odeśle mnie z kwitkiem:)
Pozdrawiam
AGNIESZKA KSI??EK
 
Posty: 4
Rejestracja: 14 lut 2007, 0:59
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: Bosman » 16 lut 2007, 20:30

Ustawa nie przewidziała bezgranicznej galaktyki powstających kierunków studiów.
Bosman
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 743
Rejestracja: 15 gru 2006, 23:55
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: ach te kwalifikacje...

Postautor: BartK » 16 lut 2007, 23:46

AGNIESZKA KSI¡¯EK pisze: Gdy skończył się oficjalny czas praktyk przychodziłam nadal:) aby pomagać przy papierkowej robocie. Potem zajęłam się finalizowaniem studiów .


Czyli zostało popełnione przestepstwo :shock:
Awatar użytkownika
BartK
VIP
VIP
 
Posty: 1242
Rejestracja: 25 kwie 2005, 23:07
Lokalizacja: Szczecin-Centrum
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Postautor: AGNIESZKA KSI??EK » 17 lut 2007, 1:13

---------- 00:11 17.02.2007 ----------

Bartłomiej pisze:
AGNIESZKA KSI¡¯EK pisze: Gdy skończył się oficjalny czas praktyk przychodziłam nadal:) aby pomagać przy papierkowej robocie. Potem zajęłam się finalizowaniem studiów .


Czyli zostało popełnione przestepstwo :shock:


A zna Pan Panie Bartłomieju, szanowny kutarorze, takie hasło jak wolontariat? Czy wszycy społecznicy, wolontariusze toż przestępcy? Pozdrawiam i życzę więcej wiary w ludzi:)

---------- 00:13 ----------

Bosman pisze:Ustawa nie przewidziała bezgranicznej galaktyki powstających kierunków studiów.

Owszem. JEDNAK mimo wszystko ZAKRES to ZAKRES. Pzdr. :)
AGNIESZKA KSI??EK
 
Posty: 4
Rejestracja: 14 lut 2007, 0:59
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: Jerzy » 17 lut 2007, 13:17

ciekawi mnie watek wolontariatu w wymiarze sprawiedliwosci czy to naprawde dozwolone?wydaje mi sie ze nie sa kuratorzy spoleczni i oni maja prawo wgladu bo sa powolani i dzialaja za wiedza przelozonych a pozostale osoby jesli to robia to na zasadzie-kolezenstwa-?
Jerzy
 
Posty: 14
Rejestracja: 04 lut 2007, 15:46
Lokalizacja: warszawa
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: karunamay » 17 lut 2007, 16:45

Jerzy pisze:ciekawi mnie watek wolontariatu w wymiarze sprawiedliwosci czy to naprawde dozwolone?wydaje mi sie ze nie sa kuratorzy spoleczni i oni maja prawo wgladu bo sa powolani i dzialaja za wiedza przelozonych a pozostale osoby jesli to robia to na zasadzie-kolezenstwa-?


hm..Jerzy, mnie też sie tak wydaje..aczkolwiek 100% pewnosci nie mam. Mogę dodać tylko, że zanim zostałam kuratorem ( jeszcze podczas studiów, by zdobyc doswiadczenie) chcialam także podjąć sie wolontariatu w sądzie i zostalam poinformowana przez kier. wydzialu, ze niestety nie ma takiej możliwosci..jedynie mogę sie starać o powołanie do pełnienia funkcji kuratora społecznego.
jesli chodzi o zasade kolezenstwa..hm? sadze, ze tym bardziej nie jest to dozwolone, przynajmniej w moim sądzie.
...na zasadzie koleżenstwa to mogę podać adres ośrodka odwykowego, pomóc w dostaniu sie do placówki..i umówic sie na pogaduchy po pracy :wink:
Awatar użytkownika
karunamay
 
Posty: 62
Rejestracja: 10 wrz 2005, 20:21
Lokalizacja: skąd inąd
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: BartK » 17 lut 2007, 17:36

Art. 266 § 2 kk
Funkcjonariusz publiczny, który ujawnia osobie nieuprawnionej informację stanowiącą tajemnicę służbową lub informację, którą uzyskał w związku z wykonywaniem czynności służbowych, a której ujawnienie może narazić na szkodę prawnie chroniony interes,
podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

Prawnie chronione są już same dane osobowe, a domyślam się, iż pomagając w "papierkowej robocie" miałaś do nich dostęp.

Ustawa o działalności pożytku publicznego i wolontariacie śliśle określa zakres instytucji, gdzie może działać wolontariusz i nie ma tam sądów (art. 42 ustawy) ... Pod pojęciem między innymi wymienionych w tym artykule organów administracji publicznej rozumie się ministrów, centralne organy administracji rządowej, wojewodów, działające w ich lub we własnym imieniu inne terenowe organy administracji rządowej (zespolonej i niezespolonej), organy jednostek samorządu terytorialnego oraz inne organy państwowe i podmioty, gdy są one powołane z mocy prawa lub na podstawie porozumień do załatwiania należących do właściwości tych organów spraw indywidualnych rozstrzyganych w drodze decyzji administracyjnych.
Awatar użytkownika
BartK
VIP
VIP
 
Posty: 1242
Rejestracja: 25 kwie 2005, 23:07
Lokalizacja: Szczecin-Centrum
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Postautor: Bosman » 17 lut 2007, 19:29

Bosman pisze:Ustawa nie przewidziała bezgranicznej galaktyki powstających kierunków studiów.

Owszem. JEDNAK mimo wszystko ZAKRES to ZAKRES. Pzdr. :)[/quote]

Oczywiście ZAKRES to ZAKRES. Jest szerokim pojęciem. Zgadzam się.
Bosman
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 743
Rejestracja: 15 gru 2006, 23:55
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Postautor: AGNIESZKA KSI??EK » 18 lut 2007, 21:27

Bez obaw:) Mój opiekun był wystarczająco odpowiedzialną personą, by nie narażać na szwank swojego wieloletniego doświadczenia zawodowego. Do akt w owym czasie nie miałam, bo nie mogłam mieć dostępu. Dlaczego z góry zakładać, że wszyscy wokół postępują wbrew prawu. Zapewniam Cię Bartłomieju, że ja sama również nie pozwoliłabym na postępowanie wbrew ustawie. W końcu jak mówi ustawa o kuratorach, musi on charakteryzować się nieskazitelnym charakterem. Dlaczegóż więc - mając na uwadze choćby ten zapis, miałabym rozpoczynać od przekrętów i kombinacji??? Mimo podejrzeń i wątpliwości godzących w moje szczere i uczciwe intencje, pozdrawiam. W.L.
AGNIESZKA KSI??EK
 
Posty: 4
Rejestracja: 14 lut 2007, 0:59
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz


Wróć do Chcę zostać kuratorem, jestem studentem, potrzebuję pomocy ...

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości