POTRZEBNA POMOC!!!

Tematy związane z powoływaniem kuratorów społecznych, aplikacją kuratorską, egzaminem, odbywaniem praktyk studenckich, pisaniem prac dyplomowych itd. Ogólnie: pytania i odpowiedzi, które zainteresują kandydatów do zawodu i pełnienia funkcji kuratora, studentów, uczniów, aplikantów ...

Moderatorzy: Ultima, BBG, Sasquatch

POTRZEBNA POMOC!!!

Postautor: Dagula » 08 mar 2007, 18:47

Witam wszystkich,
mam prosbe, pisze prace magisterska z zakresu"rola kuratora w rodzinie zastępczej". Jestem kuratorem społecznym i mam jeden taki nadzor ale generalnie potrzebuje wszelkich informacji, doświadczeń, statystyk. Moze ktos zajmowal sie tym tematem blizej. Moze ktos wie cos na temat literatury na ten temat z wyjatkiem Andrzejewskiego bo tego znam.
Z gory dziekuje za pomoc
pozdrawiam,
Dagmara
Dagula
Dagula
 
Posty: 1
Rejestracja: 06 mar 2007, 10:40
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: Anna Witkowska-Paleń » 09 mar 2007, 16:58

Trudno będzie zgromadzić literaturę na temat "roli kuratora w rodzinie zastępczej". Problematyką "z pogranicza" tego zagadnienia zajmował się M. Heine. Polecałabym więc pozycję M. Heinego i G. Gajewskiej (red) " Sieroctwo społeczne i jego kompensacja" Zielona Góra 1999, Wydawnictwo WSP. Warto zwrócić uwagę zwłaszcza na zawarty w niej artykuł M. Heinego pt. "Rola sądowego kuratora rodzinnego w procesie kompensacji sieroctwa społecznego małoletnich" (s. 61-72).
Ania_społecznik
Anna Witkowska-Paleń
 
Posty: 12
Rejestracja: 24 lut 2007, 9:42
Lokalizacja: Stalowa Wola
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz


Wróć do Chcę zostać kuratorem, jestem studentem, potrzebuję pomocy ...

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości