Biegać każdy może... Apel koleżanek z Wołomina.

Nie wiesz gdzie zamieścić swój temat? Jeśli jest niezwiązany z żadnym z utworzonych działów zamieść go właśnie tutaj.

Moderatorzy: Ultima, BBG, Sasquatch

Biegać każdy może... Apel koleżanek z WoŁomina.

Postautor: Aurelius » 04 gru 2012, 22:32

Poniżej przedstawiam apel/pismo koleżanek z II ZKSS w Wołominie do przewodniczącego KRK w sprawie propagowania we wszystkich okręgach idei biegania jako zapobiegania wypaleniu zawodowemu kuratorów oraz sposobu na resocjalizację wśród podopiecznych.

-> Pismo do KRK w sprawie propagowania wśród kuratorów biegania.

-> Biegać każdy może...


Popierając apel koleżanek zachęcam również do aktywności w wątku dotyczącym..... aktywności -> KLIK
Nasze życie publiczne i społeczne będzie przecież takie jakim go uczynimy. Nikt nie zrobi tego za nas, ale i nikt nie powinien tego robić bez nas. (...) Tylko oportuniści i ludzie leniwi sądzą, że jest inaczej, wizjonerzy i liderzy z prawdziwego zdarzenia stawiają sobie zadania i z uporem godnym słusznej sprawy dążą do ich zrealizowania.
prof. Zbigniew Lasocik

______________
Obrazek
Awatar użytkownika
Aurelius
VIP
VIP
 
Posty: 2836
Rejestracja: 17 sty 2006, 0:09
Lokalizacja: Katowice
Podziękował : 231 razy
Otrzymał podziękowań: 277 razy

Postautor: Easy » 05 gru 2012, 10:10

Koleżanki , Koledzy, gratuluję ciekawego pomysłu na przeciwdziałanie wypaleniu zawodowemu i spędzanie wolnego czasu. Trzymam kciuki za każdy przebiegnięty kilometr i życzę jak nawięcej liczyby "zarażonych " Waszą pasją. Pozdrawiam serdecznie !
Easy
 
Posty: 80
Rejestracja: 14 cze 2006, 18:59
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: jarosj » 05 gru 2012, 18:21

Awatar użytkownika
jarosj
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 2588
Rejestracja: 02 gru 2005, 21:05
Podziękował : 81 razy
Otrzymał podziękowań: 39 razy

Postautor: palabu » 12 gru 2012, 22:57

Szanowne Koleżanki. Jeżeli bieganie jest dla Pań niezwykłą pasją, którą chcecie Panie zarazić kuratorów to proszę wykazać się taką charyzmą oraz inspiracją i umiejętnością propagowania biegania by nie musiały Panie za pomocą Przewodniczącego Krajowej Rady Kuratorów Pana Henryka Pawlaczyka zmuszać wszystkich kuratorów do wyżej wymienionej formy ćwiczeń.
Ja mam swoje pasje i szerokie zaintersowania, które regenerują moje siły i nie pozwalają na wypalenie zawodowe.
A jeśli chodzi o wypalenie zawodowe to trzeba leczyć przyczyny a nie działać objawowo. Czyli spowolnić, ustawić hierarchię wartości, uporządkować, usystematyzować, pielęgnować swoją indywidualność itd.
A bieganie zostawmy dla tych którzy chcą biegać.
Kurator zawodowy
palabu
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 50
Rejestracja: 27 kwie 2005, 22:58
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: Orange » 13 gru 2012, 10:57

Waszą inicjatywę Aniu i Barbaro odbieram bardzo pozytywnie i radośnie. Podobnie jak Easy - trzymam kciuki za Was i Zarażonych; być może dzięki Wam i we mnie powstanie iskierka, by się skusić?

Chcę powiedzieć też, że czuję irytację, kiedy palabu mówisz dziewczynom cyt. „to proszę wykazać się taką charyzmą oraz inspiracją i umiejętnością propagowania biegania by nie musiały Panie za pomocą Przewodniczącego Krajowej Rady Kuratorów Pana Henryka Pawlaczyka zmuszać…”. Ciekawi mnie co Ciebie tak „spięło”? Co się stało, że czujesz się zmuszany?

Lubię ludzi z pasją – dziewczyny podzieliły się swoją; Ty też możesz to zrobić – decyzja należy do Ciebie :D Są na forum różne takie wątki.

Moją pasją jest branie odpowiedzialności za słowo – dlatego kiedy tylko jestem uważna stosuję słowa: leczę, działam, spowalniam, ustawiam, pielęgnuję - w miejsce bezokoliczników (a może bezosobników?): leczyć, działać, ustawiać, pielęgnować. Mam z tego zadowolenie, a wręcz frajdę. Chciałabym tym Was zarazić 8)
Awatar użytkownika
Orange
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 1210
Rejestracja: 26 paź 2009, 22:52
Podziękował : 62 razy
Otrzymał podziękowań: 45 razy

Postautor: jarosj » 13 gru 2012, 12:39

Droga Orange. Nie jestem z zawodu adwokatem, ale gdybym miał bronić postu kolegi (choć pewnie tego nie potrzebuje), to wskazałbym, że w kontekście szybkiego wprowadzenia nowego rozporządzenia, to być może koledze chodziło, że i tak się nabiegamy. A KRK mogłaby zająć się promocją bardziej potrzebnych kwestii, jak np. pomoc psychologiczna dla kuratorów, bo wielu po nowym roku nie da sobie z tym rady. Dla mnie KRK mogłaby np. wypromować zakup bonów na alkohol dla kuratorów, bo chciałbym wypalenie zawodowe leczyć samodzielnie.
Awatar użytkownika
jarosj
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 2588
Rejestracja: 02 gru 2005, 21:05
Podziękował : 81 razy
Otrzymał podziękowań: 39 razy

Postautor: morphine » 13 gru 2012, 13:03

jarosj pisze:. Dla mnie KRK mogłaby np. wypromować zakup bonów na alkohol dla kuratorów, bo chciałbym wypalenie zawodowe leczyć samodzielnie.

:lol:
morphine
UpLinker
UpLinker
 
Posty: 2072
Rejestracja: 11 lut 2008, 18:32
Podziękował : 345 razy
Otrzymał podziękowań: 205 razy

Postautor: Aurelius » 14 sty 2013, 21:19

Kontynuując ten wątek zamieszczam informację od Koleżanek z II ZKSS Sądu Rejonowego w Wołominie, które po sporządzonym apelu w sprawie propagowania biegania, postanowiły postawić kolejny krok i tym samym od słów przejść do czynów.

Drogie Koleżanki i Drodzy Koledzy!

Nadszedł Nowy Rok 2013, a wraz z nim nowe wyzwania, zadania
i postanowienia. Z tej okazji życzymy Wam powodzenia, sukcesów w pracy i w życiu osobistym, spełnienia marzeń i wytrwania w postanowieniach noworocznych.

Aby ułatwić Wam i nam realizację postanowień i celów tych dużych i tych małych proponujemy hartowanie ciała, ducha i umysłu poprzez wspólne treningi.

Zapraszamy Was już dziś w strojach sportowych na wspólne bieganie w dniu 16.02.2013 r. (sobota) godzina 16.00 w Parku Skaryszewskim w Warszawie (wejście główne przy kortach tenisowych). Zabierzcie ze sobą rodziny (żony, mężów, dzieci, teściowych…), przyjaciół, znajomych, podopiecznych ;-) i wszystkich chętnych. Jeśli nie biegacie, a preferujecie inny rodzaj rekreacji, weźcie ze sobą kije, rolki, sanki, albo po prostu nogi i dobry humor. :)

Mamy nadzieję, że licznie przybędziecie, będziecie zadowoleni i zmotywowani do następnych spotkań.

Ania i Basia.

Awatar użytkownika
Aurelius
VIP
VIP
 
Posty: 2836
Rejestracja: 17 sty 2006, 0:09
Lokalizacja: Katowice
Podziękował : 231 razy
Otrzymał podziękowań: 277 razy


Wróć do Sprawy różne

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości