pierwszy krok do bycia kuratorem sądowym

Tematy związane z powoływaniem kuratorów społecznych, aplikacją kuratorską, egzaminem, odbywaniem praktyk studenckich, pisaniem prac dyplomowych itd. Ogólnie: pytania i odpowiedzi, które zainteresują kandydatów do zawodu i pełnienia funkcji kuratora, studentów, uczniów, aplikantów ...

Moderatorzy: Ultima, BBG, Sasquatch

pierwszy krok do bycia kuratorem sądowym

Postautor: acha2409 » 05 mar 2014, 17:43

Witam!
Chciałabym zostać kuratorem sądowym, trochę już się naczytałam o wymogach formalnych, podaniach, aplikacji....ale jednej rzeczy nie rozumiem. Skoro jest aplikacja, to czy jest jeden termin egzaminu konkursowego na aplikację kuratorską tak jak jest to w przypadku aplikacji komorniczej, adwokackiej itp?? Czy po prostu składam podanie do SO i czekam na ogłoszenie o tej aplikacji? i czy w takim razie mam być w stałej gotowości by przystąpić do aplikacji? i co z zakresem materiału i jak się przygotować z niego, bo tego ogrom jest??

Z góry dzięki za odpowiedź
acha2409
 
Posty: 1
Rejestracja: 05 mar 2014, 17:32
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Re: pierwszy krok do bycia kuratorem sądowym

Postautor: Ultima » 05 mar 2014, 20:54

Witaj.
W przypadku naboru na aplikację kuratorską, odbywa się on osobno dla każdego okręgu sądowego. W każdym okręgu terminy konkursów są różne. Konkurs na aplikację kuratorską zostaje ogłoszony w przypadku zwolnienia się etatu (obecnie MS nie przyznaje nowych etatów). Informację o ogłoszonym konkursie/naborze na aplikację zwykle umieszczane są na stronie internetowej danego sądu okręgowego z podanym terminem w którym osoby chętne mogą składać wymagane dokumenty. Zwykle podany jest też zakres materiału.
Dziec­ko jest chodzącym cu­dem, je­dynym, wyjątko­wym i niezastąpionym. Phil Bosmans.
Awatar użytkownika
Ultima
Admin
Admin
 
Posty: 1352
Rejestracja: 01 mar 2008, 20:58
Lokalizacja: UE
Podziękował : 754 razy
Otrzymał podziękowań: 488 razy


Wróć do Chcę zostać kuratorem, jestem studentem, potrzebuję pomocy ...

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości

cron