Udział w kontaktach w dni wolne od pracy

Tematy związane z funkcjonowaniem kuratorskiej służby sądowej w pionie rodzinnym.

Moderatorzy: Ultima, BBG, Sasquatch

Udział w kontaktach w dni wolne od pracy

Postautor: Alicja4094 » 05 sie 2017, 14:55

Chciałam zaprosić Państwa kuratorów do dyskusji na temat, który widnieje w tytule. Wiadomo, że sądy orzekają kontakty w weekendy, zdarza się, że wypadnie dzień świąteczny np. Święta Bożego Narodzenia albo inny dzień który jest ustawowo wolny od pracy typu Boże Ciało. Tak się zastanawiam, czy nam naprawdę nie należą się dni wolne ? Powiedzcie mi, bo trochę się w tym gubię .... z czego to wynika, że sąd ma prawo " zmusić " mnie do pracy w dniu ustawowo wolnym ? Ja rozumiem, że mamy nienormowany czas pracy, ale dotyczy to dni powszednich. Ja sobie mogę sama ustalać w jakich godzinach pracuję, ale poza tym obowiązują mnie normalne przepisy kodeksu pracy. Gdzie jest napisane, że kurator ma Świątek, piątek, sobota, niedziela pracować ? Trochę czytalam na temat nienormowanego czasu pracy i tam jest wyrażone takie stanowisko jak napisałam wyżej. Zadaniowy czas pracy nie oznacza, że pracodawca może mi nakazać pracę w niedzielę ani tym bardziej święta. Więc na jakiej podstawie nam sędziowie każą iść do pracy np.w niedzielę ? Czy to nie jest niezgodne z przepisami?

Jak Wy do tego podchodzicie? Bo we mnie się krew burzy, bo wszyscy wiedzą jak ciężka psychicznie mamy pracę. Nie wiem jak jest u Was, ale my miesięcznie robimy około 40 wywiadów środowiskowych a natychmiastowe to się sypia jak z rękawa. Ja potrafię w tygodniu dostać 5-6 wywiadów natychmiastowych. Dla mnie dni wolne od pracy to jest świętość i jak ktoś mi mówi, że ja mam jeszcze w weekend iść do pracy to jestem załamana.
Alicja4094
 
Posty: 1
Rejestracja: 04 sty 2016, 18:23
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Re: Udział w kontaktach w dni wolne od pracy

Postautor: costa1010 » 05 sie 2017, 22:10

Polecam zwrócić się do sędziego o sprecyzowanie postanowienia w przypadku dni świątecznych. U mnie w zespole była podobna sytuacja i sędzia sprecyzował to na korzyść kuratora w postaci wyłączenia dni świątecznych. Pismo nic nie kosztuje a może wiele wyjaśnić.
Jeżeli kontakty przebiegają bezproblemowo, to warto zastanowić się nad obecnością przy kontaktach sprawdzonego kuratora społecznego.
Awatar użytkownika
costa1010
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 180
Rejestracja: 07 kwie 2016, 20:00
Podziękował : 40 razy
Otrzymał podziękowań: 117 razy

Re: Udział w kontaktach w dni wolne od pracy

Postautor: kasia1 » 22 lis 2017, 14:22

Witam a co sądzicie o podróżowaniu samochodem prowadzonym przez rodzica?To nikogo nie oburza?czy ja jako kurator mam obowiązek oddać swoje życie do dyspozycji rodzica zabierajacego dzieci do kina?niestety u nad są takie kontakty poza miejscem zamieszkania.
kasia1
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 71
Rejestracja: 08 lis 2005, 16:27
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Re: Udział w kontaktach w dni wolne od pracy

Postautor: megi » 22 lis 2017, 17:50

A co sądzicie o kontaktach w co drugą sobotę i niedzielę w godzinach 11.00-14.00 i 17.00-20.00 poza miejscem zamieszkania matki małoletniego. Krew mi się burzy na tę przerwę. I co? I nic. Wykonać.
megi
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 98
Rejestracja: 13 lis 2005, 12:50
Podziękował : 191 razy
Otrzymał podziękowań: 14 razy

Re: Udział w kontaktach w dni wolne od pracy

Postautor: kropka » 22 lis 2017, 22:01

To tak stale? Rok, dwa? Czy tylko jedno-dwa spotkania?
U nas był lepszy hicior. SO przy rozwodzie orzekl kontakty rodzica z dzieckiem. Rodzice...mieszkaja nadal razem... Z pokoju do pokoju.... Moze trzeba reforme jednak zrobic?
A tak poważnie to jest przerażajacy brak empatii u orzekajacego takie kontakty sedziego.
Koty i kobiety zawsze robią to, co chcą, więc psy i mężczyźni powinni się z tym pogodzić:)
Awatar użytkownika
kropka
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 824
Rejestracja: 26 kwie 2005, 18:00
Lokalizacja: Szczecin
Podziękował : 635 razy
Otrzymał podziękowań: 69 razy

Re: Udział w kontaktach w dni wolne od pracy

Postautor: megi » 24 lis 2017, 17:15

To postanowienie zabezpieczające przy sprawie rozwodowej SO Kraków.
megi
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 98
Rejestracja: 13 lis 2005, 12:50
Podziękował : 191 razy
Otrzymał podziękowań: 14 razy

Re: Udział w kontaktach w dni wolne od pracy

Postautor: Tekked » 26 lut 2024, 11:27

megi pisze:To postanowienie zabezpieczające przy sprawie rozwodowej SO Kraków.

Tak powinno być. To prawo powstało, żeby chronić kobiety.
bubble shooter
Tekked
 
Posty: 1
Rejestracja: 26 lut 2024, 11:25
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz


Wróć do Kuratorzy rodzinni

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość