zapoznanie się z aktami

Zadaj pytanie kuratorowi rodzinnemu.

Moderatorzy: Ultima, BBG, Sasquatch

Re: zapoznanie się z aktami

Postautor: wyrgon » 04 sty 2019, 16:40

Ultima pisze:Z informacji powyższych wynika, że orzeczono "obecność kuratora w dwugodzinnych kontaktach" a nie tzw. "nadzór nad kontaktami" orzekany niekiedy w postępowaniu opiekuńczym


Tak, potwierdzam. Orzeczono kontakty w obecności, a nie pod nadzorem. Co prawda w uzasadnieniu jest mowa o nadzorze, ale czy to ma znaczenie, skoro nie ma tego w sentencji?
A może to jest właśnie przepustka do takiej interpretacji. Podam cytat z uzasadnienia:

"Sąd uznał, że kontakty małoletnich z ojcem powinny odbywać się z udziałem kuratora, który będzie je nadzorował i ewentualnie reagował w sytuacji pojawienia się niepożądanych zachowań ze strony ojca"

BM
wyrgon
 
Posty: 10
Rejestracja: 03 sty 2019, 17:38
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Re: zapoznanie się z aktami

Postautor: kesey » 04 sty 2019, 17:00

Stanowisko DWOiP-II-051-72/06 z 18.01.2007

W konkluzji stwierdzić należy, że sądy stwierdzające konieczność obecności kuratora sądowego przy osobistej styczności rodziców z dzieckiem, używając sformułowania o poddawaniu kontaktów nadzorowi kuratora, w istocie stanowią jedynie o ustaleniu tychże kontaktów w obecności kuratora sądowego.
(...)
Należy przy tym podkreślić, że sąd opiekuńczy zleca obecność kuratora przy kontaktach z dziećmi na wniosek zainteresowanych, za którą to czynność zgodnie z art. 91 ust. 1 pkt 3 ustawy o kuratorach sądowych, kuratorowi przysługuje ryczałt


Teraz wszystko powinno być już jasne.
Nigdy nie dyskutuj z idiotą- najpierw sprowadzi cię do swego poziomu, a następnie pokona doświadczeniem.

Za ten post autor kesey otrzymał podziękowanie od
wyrgon(04 sty 2019, 17:11)
Ocena:4%
 
Awatar użytkownika
kesey
VIP
VIP
 
Posty: 1736
Rejestracja: 25 kwie 2005, 23:51
Lokalizacja: Częstochowa
Podziękował : 51 razy
Otrzymał podziękowań: 197 razy

Re: zapoznanie się z aktami

Postautor: wyrgon » 04 sty 2019, 17:14

kesey pisze:Teraz wszystko powinno być już jasne.


Tak. teraz wszystko stało się jasne, zarówno to, czego sam potrzebowałem, jak i wątki, których nie zdążyłem zadać (o głębsze wytłumaczenie różnicy nadzór-obecność).


Muszę powiedzieć, że jestem pod dużym wrażeniem. Bardzo serdecznie dziękuję za wszelkie informacje w tym wątku.
wyrgon
 
Posty: 10
Rejestracja: 03 sty 2019, 17:38
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Re: zapoznanie się z aktami

Postautor: kurator-slask » 13 sty 2019, 22:15

wyrgon pisze:
kesey pisze:Teraz wszystko powinno być już jasne.


Tak. teraz wszystko stało się jasne, zarówno to, czego sam potrzebowałem, jak i wątki, których nie zdążyłem zadać (o głębsze wytłumaczenie różnicy nadzór-obecność).


Muszę powiedzieć, że jestem pod dużym wrażeniem. Bardzo serdecznie dziękuję za wszelkie informacje w tym wątku.



Dołączam się do podziękowań, bo generalnie miałem ten sam problem a na tym ogólnym forum prawniczym nikt tego tak dobrze nie wyjaśnił. Nadzór a obecność to rzeczywiście dwa różne pojęcia. Dzięki serdeczne, pozdrawiam.
kurator-slask
 
Posty: 1
Rejestracja: 13 sty 2019, 22:04
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Poprzednia

Wróć do Zadaj pytanie kuratorowi

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość