Ankieta, praca magisterska, prośba o pomoc

Tematy związane z powoływaniem kuratorów społecznych, aplikacją kuratorską, egzaminem, odbywaniem praktyk studenckich, pisaniem prac dyplomowych itd. Ogólnie: pytania i odpowiedzi, które zainteresują kandydatów do zawodu i pełnienia funkcji kuratora, studentów, uczniów, aplikantów ...

Moderatorzy: Ultima, BBG, Sasquatch

Ankieta, praca magisterska, prośba o pomoc

Postautor: ma.sie » 07 kwie 2020, 18:53

Dzień dobry!

Zwracam się z wielką prośbą do sądowych kuratorów zawodowych. Jestem studentką V roku prawa, tematem mojej pracy magisterskiej jest ,,Sądowy kurator zawodowy''. Stworzyłam anonimową ankietę, którą wysłałam do 5 sądów, niestety zapewne z racji na obecną sytuację panującą w kraju dostałam odpowiedź tylko z 1, w skutek czego wypełniło ją niestety tylko kilka osób.
Kiedyś trafiłam na to forum i teraz pomyślałam, że napisanie tutaj postu i poproszenie Państwa o pomoc jest dla mnie jedynym ''ratunkiem''.
Wiem, że Państwa zawód wymaga dużo poświęceń, przede wszystkim poświęcenia wolnego czasu, ale byłabym bardzo wdzięczna za udzielenie odpowiedzi na wyżej wspomnianą ankietę, myślę, że wypełnienie jej zajmie max 10 minut, a mi niezmiernie pomoże w napisaniu pracy podyplomowej.

LINK: https://forms.gle/VjdUAV9vuaLMW1ot6

Z góry wszystkim dziękuję!
Uwaga moderatora:
Temat został przeniesiony do właściwego działu.
ma.sie
 
Posty: 8
Rejestracja: 07 kwie 2020, 18:27
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Re: Ankieta, praca magisterska, prośba o pomoc

Postautor: ma.sie » 09 kwie 2020, 13:50

Jeszcze raz bardzo proszę wszystkich o pomoc.
ma.sie
 
Posty: 8
Rejestracja: 07 kwie 2020, 18:27
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Re: Ankieta, praca magisterska, prośba o pomoc

Postautor: ma.sie » 17 kwie 2020, 15:52

Ewentualnie, gdyby ktoś miał jakąś literaturę i mógł się podzielić, również byłabym bardzo wdzięczna:)
ma.sie
 
Posty: 8
Rejestracja: 07 kwie 2020, 18:27
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Re: Ankieta, praca magisterska, prośba o pomoc

Postautor: ma.sie » 19 kwie 2020, 23:22

Cóż, z ankiety nici, ponieważ wypełniło ją kilka osób, którym bardzo dziękuję. W takim wypadku muszę zmienić rozdział w pracy. Czy mogą Państwo powiedzieć coś na temat stresu w pracy kuratora, sytuacji niebezpiecznych podczas wykonywanych czynności i ewentualnego wypalenia zawodowego?
ma.sie
 
Posty: 8
Rejestracja: 07 kwie 2020, 18:27
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Re: Ankieta, praca magisterska, prośba o pomoc

Postautor: Czcibor » 19 kwie 2020, 23:41

ma.sie pisze:Cóż, z ankiety nici, ponieważ wypełniło ją kilka osób, którym bardzo dziękuję. W takim wypadku muszę zmienić rozdział w pracy. Czy mogą Państwo powiedzieć coś na temat stresu w pracy kuratora, sytuacji niebezpiecznych podczas wykonywanych czynności i ewentualnego wypalenia zawodowego?


Zamieszczenie ankiety adresowanej do kuratorów w miejscu ogólnodostępnym, gdzie mają dostęp także osoby postronne, nierzadko osoby będące podopiecznymi, mającymi na celu dyskredytację służby, musiałoby się, w moim odczuciu, skończyć małym zainteresowaniem, co do wypełnienia ankiety przez kuratorów. Bo wyniki, w ogólnym rozrachunku, byłyby.... blade. Co do pytania o stres proponuję zapoznać się z publikacją: "Stres w pracy kuratora sądowego" Studium Teoretyczno-Empiryczne. Łukasz Wirkus, Wydawnictwo Impuls, Kraków 2015 ISBN 978-83-7850-955-4
Naród, który nie szanuje swej przeszłości nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości.

- Józef Piłsudski

Za ten post autor Czcibor otrzymał podziękowanie od
Ultima(20 kwie 2020, 15:45)
Ocena:4%
 
Awatar użytkownika
Czcibor
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 147
Rejestracja: 08 wrz 2012, 11:04
Podziękował : 75 razy
Otrzymał podziękowań: 33 razy

Re: Ankieta, praca magisterska, prośba o pomoc

Postautor: ma.sie » 20 kwie 2020, 12:29

Dziękuję bardzo za odpowiedź i podpowiedź:)

Wysłałam ankietę do 15 sądów, oprócz zamieszczenia jej na forum. Poza tym żadne odpowiedzi nie dyskredytowały służby, wręcz przeciwnie, były bardzo rzetelne i konstruktywne, pytania odnosiły się głównie do pracy kuratorów z ich perspektywy.

Pozdrawiam:)
ma.sie
 
Posty: 8
Rejestracja: 07 kwie 2020, 18:27
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Re: Ankieta, praca magisterska, prośba o pomoc

Postautor: Czcibor » 20 kwie 2020, 13:29

ma.sie pisze:Dziękuję bardzo za odpowiedź i podpowiedź:)

Wysłałam ankietę do 15 sądów, oprócz zamieszczenia jej na forum. Poza tym żadne odpowiedzi nie dyskredytowały służby, wręcz przeciwnie, były bardzo rzetelne i konstruktywne, pytania odnosiły się głównie do pracy kuratorów z ich perspektywy.

Pozdrawiam:)


To oznacza, że ankietę wypełniły osoby kompetentne. Nie zmienia to faktu, że link do ankiet umieszczony w ogólnodostępnym miejscu niesie za sobą zagrożenie, że wypełni ją osoba, która zafałszuje w odpowiedziach rzeczywistość, czy to ze złośliwości czy to z niewiedzy a ankietę potraktuje jako zabawę.
Pozdrawiam również :)
Naród, który nie szanuje swej przeszłości nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości.

- Józef Piłsudski

Za ten post autor Czcibor otrzymał podziękowanie od
Ultima(20 kwie 2020, 15:47)
Ocena:4%
 
Awatar użytkownika
Czcibor
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 147
Rejestracja: 08 wrz 2012, 11:04
Podziękował : 75 razy
Otrzymał podziękowań: 33 razy

Re: Ankieta, praca magisterska, prośba o pomoc

Postautor: Ultima » 20 kwie 2020, 16:10

ma.sie pisze:Dziękuję bardzo za odpowiedź i podpowiedź:)

Wysłałam ankietę do 15 sądów, oprócz zamieszczenia jej na forum. Poza tym żadne odpowiedzi nie dyskredytowały służby, wręcz przeciwnie, były bardzo rzetelne i konstruktywne, pytania odnosiły się głównie do pracy kuratorów z ich perspektywy.

Pozdrawiam:)


Witam
Jeśli ankieta została przesłana do sądów w takiej czy podobnej formie jak tu na forum tj. bez imienia i nazwiska osoby, kt. przeprowadza badania oraz bez zaświadczenia z uczelni, potwierdzającego wykonywanie takich badań na poczet pracy dyplomowej {podyplomowej? :drap:} mogła zostać odebrana jako próba wyłudzenia danych - tym bardziej, że aby ją wykonać, trzeba kliknąć w link {nie sugeruję, aby zamieszczała Pani te dane tu na forum}. Może większy odzew będzie jeśli do konkretnych sądów prześle Pani wersję tekstową wraz z informacjami o których pisałam wyżej oraz z podaniem kiedy Pani odbierze wypełnione formularze.
Dziec­ko jest chodzącym cu­dem, je­dynym, wyjątko­wym i niezastąpionym. Phil Bosmans.
Awatar użytkownika
Ultima
Admin
Admin
 
Posty: 1352
Rejestracja: 01 mar 2008, 20:58
Lokalizacja: UE
Podziękował : 754 razy
Otrzymał podziękowań: 488 razy

Re: Ankieta, praca magisterska, prośba o pomoc

Postautor: ma.sie » 21 kwie 2020, 18:20

Faktycznie przez przypadek napisałam "podyplomowej" , w ankiecie od początku jest "dyplomowej". Do maili wysłanych do 5 sądów, do których docelowo miały być dostarczone ankiety w formie papierowej, ale obecnie jest to niemożliwe, załączyłam także skan podania, podpisany przez promotora, podawałam również swoje dane. Gdy nie uzyskiwałam odpowiedzi, postanowiłam wysyłać prośby do innych sądów, bez skanu, ponieważ fizycznie nie moge już zdobyć takich dokumentów, jak poprzednio. Wstawienie tutaj ankiety było próbą "ratunku", a wypełnienie jej jedynie Państwa dobrą, nieprzymuszoną wolą, za którą jeszcze raz dziękuję:) pozdrawiam serdecznie i dziękuję za odpowiedź:)
ma.sie
 
Posty: 8
Rejestracja: 07 kwie 2020, 18:27
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Re: Ankieta, praca magisterska, prośba o pomoc

Postautor: kgb14 » 22 kwie 2020, 20:46

jedna ankieta jest moja. Chłop 44 lata- to ja :-: :crazy:
,,Oponiarz''

,,One To-Day is Worth
Two To-Morrows''
Obrazek

Za ten post autor kgb14 otrzymał podziękowanie od
Ultima(23 kwie 2020, 22:04)
Ocena:4%
 
Awatar użytkownika
kgb14
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 2656
Rejestracja: 30 paź 2007, 23:23
Lokalizacja: Opole
Podziękował : 119 razy
Otrzymał podziękowań: 135 razy

Re: Ankieta, praca magisterska, prośba o pomoc

Postautor: ma.sie » 22 kwie 2020, 21:23

Bardzo Panu dziękuję :)
ma.sie
 
Posty: 8
Rejestracja: 07 kwie 2020, 18:27
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Re: Ankieta, praca magisterska, prośba o pomoc

Postautor: Ultima » 23 kwie 2020, 22:15

W punkcie dotyczącym liczby podopiecznych brakuje możliwości dopisania ...rodzin - w przypadku kuratorów rodzinnych (nawiasem mówiąc, trudno obliczyć ilu faktycznie podopiecznych ma kurator rodzinny :wink: ) Dodatkowo, poza rodzicami i dziećmi znajdującymi się pod nadzorem, nieletnimi, osobami zobowiązanymi do leczenia, wykonuje wywiady u innych rodzin, które nie są jeszcze objęte np. nadzorem a także wywiady kontrolne dotyczące m.in. sposobu sprawowania opieki i kurateli, itp.
Dziec­ko jest chodzącym cu­dem, je­dynym, wyjątko­wym i niezastąpionym. Phil Bosmans.
Awatar użytkownika
Ultima
Admin
Admin
 
Posty: 1352
Rejestracja: 01 mar 2008, 20:58
Lokalizacja: UE
Podziękował : 754 razy
Otrzymał podziękowań: 488 razy

Re: Ankieta, praca magisterska, prośba o pomoc

Postautor: orville » 07 lut 2024, 11:45

The software says stunning to read these sort of revealing and additionally completely unique articles or reviews upon your webpages. Extension de visa canadien
orville
 
Posty: 8
Rejestracja: 15 sty 2024, 15:03
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz


Wróć do Chcę zostać kuratorem, jestem studentem, potrzebuję pomocy ...

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości