Kara ograniczenia wolności po zmianach w kk i kkw

Tematy związane z funkcjonowaniem kuratorskiej służby sądowej do wykonywania orzeczeń w sprawach karnych

Moderatorzy: Ultima, BBG, Sasquatch

Postautor: lucinda » 02 paź 2012, 14:57

Jutro Ci napisze ok? - jak zajrze do tego zarządzenia w aktach mojej miłej koleżanki :D
Awatar użytkownika
lucinda
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 1686
Rejestracja: 06 wrz 2009, 16:04
Podziękował : 416 razy
Otrzymał podziękowań: 163 razy

Postautor: Deck » 02 paź 2012, 15:18

constantine pisze:
lucinda pisze:Sędzia przeliczył i wydał w tej sprawie zarządzenie.


A wiesz może na jakiej podstawie prawnej?
Constantine, nie mnie pytałeś, ale odpowiem: na podstawie art. 63 par 1 k.k..
Deck
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 908
Rejestracja: 15 mar 2012, 16:26
Podziękował : 190 razy
Otrzymał podziękowań: 73 razy

Postautor: constantine » 02 paź 2012, 15:24

Deck pisze:Constantine, nie mnie pytałeś, ale odpowiem: na podstawie art. 63 par 1 k.k..


Ten artykuł kk stosuje się chyba przy orzekaniu, a nie wykonawstwie.
Pióro może być okrutniejsze od miecza!
Pomysły MS zbliżają nas do Kosmosu...
Awatar użytkownika
constantine
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 1446
Rejestracja: 06 mar 2009, 12:13
Podziękował : 10 razy
Otrzymał podziękowań: 46 razy

Postautor: jarosj » 02 paź 2012, 15:32

Tak z lekkim niedowierzaniem zajrzałem do przepisu. No i oczywiście byłoby to zbyt piękne. Zalicza się, to i owszem. W wyroku, sąd. Ale już przeliczanie, to inna historia. Jeżeli ktoś zna przypis, gdzie to jest jasno napisane, to byłbym wdzięczny, bo chętnie zarzucę sąd takimi wnioskami.
Awatar użytkownika
jarosj
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 2588
Rejestracja: 02 gru 2005, 21:05
Podziękował : 81 razy
Otrzymał podziękowań: 39 razy

Postautor: Inka » 02 paź 2012, 18:36

U nas również przeliczają sędziowie.
Inka
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 168
Rejestracja: 05 cze 2012, 16:52
Podziękował : 22 razy
Otrzymał podziękowań: 20 razy

Postautor: jarosj » 02 paź 2012, 19:07

Próbowałem. W trybie wyjaśnienia wątpliwości. Nie i tyle. Odmówili, akta odesłali. W sumie to nie budowa myśliwca i nie trzeba być filozofem, czy fizykiem (jeżeli wiecie, o co mi chodzi), by to przeliczyć. Ale też uważam, że to nie moja robota. Powiem więcej. Miałem kiedyś taką sytuację, że przychodzi do mnie skazany, któremu złożyłem wniosek. Mówi, że był na posiedzeniu, sąd kazał mu się zgłosić do zakładu, a że miał zaliczenie, to sąd kazał mu się zgłosić do mnie, bym mu przeliczył, ile ma pracować. U nas sąd pokłada wielką wiarę w nasze umiejętności. Chociaż może poprost jest leniwy.
Awatar użytkownika
jarosj
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 2588
Rejestracja: 02 gru 2005, 21:05
Podziękował : 81 razy
Otrzymał podziękowań: 39 razy

Postautor: constantine » 02 paź 2012, 19:12

A u mnie kiedyś kolega złożył wniosek o przeliczenie godzin powołując się na art. kk wspomniany przez Decka. Sąd oddalił wniosek. Kolega się zażalił do SO, któremu również powieka nawet nie drgnęła przy odrzuceniu zażalenia.
Ale jak po raz "n-ty" widać - co okręg, to inna praktyka.
Pióro może być okrutniejsze od miecza!
Pomysły MS zbliżają nas do Kosmosu...
Awatar użytkownika
constantine
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 1446
Rejestracja: 06 mar 2009, 12:13
Podziękował : 10 razy
Otrzymał podziękowań: 46 razy

Postautor: morphine » 02 paź 2012, 19:23

jarosj pisze:Próbowałem. W trybie wyjaśnienia wątpliwości. Nie i tyle. Odmówili, akta odesłali. W sumie to nie budowa myśliwca i nie trzeba być filozofem, czy fizykiem (jeżeli wiecie, o co mi chodzi), by to przeliczyć. Ale też uważam, że to nie moja robota. Powiem więcej. Miałem kiedyś taką sytuację, że przychodzi do mnie skazany, któremu złożyłem wniosek. Mówi, że był na posiedzeniu, sąd kazał mu się zgłosić do zakładu, a że miał zaliczenie, to sąd kazał mu się zgłosić do mnie, bym mu przeliczył, ile ma pracować. U nas sąd pokłada wielką wiarę w nasze umiejętności. Chociaż może poprost jest leniwy.


Ja takie wnioski składałem i Sąd je uwzględniał. Ostatnio jednak dotarły do nas informacje (nieoficjalne), aby kuratorzy sami sobie przeliczali. Wobec powyższego zadzwoniłem wczoraj do KO (wiesz jarosj o kim mowa) i powiedziała ,aby składać wnioski w trybie art 13 kkw.
JA uważam podobnie, ze to nie moja broszka przeliczać godziny i mam praw złożyć taki wniosek ale...
z drugiej strony to aż tak wielka filozofia (nie obrażając mina) nie jest , a może przyspieszyć i ułatwić postępowanie wykonawcze.
Czy pracownik wydziału który zajmuje się grzywnami występuje do Sądu aby przeliczył mu dni na poczet kary grzywny - nie.

Aha jeżeli kara była długa to nie składałem takiego wniosku odrazu tylko czekałem co się wydarzy - w zależność od okoliczności składałem wtedy wniosek w trybie art 83kk lub 65 kkw.
morphine
UpLinker
UpLinker
 
Posty: 2072
Rejestracja: 11 lut 2008, 18:32
Podziękował : 345 razy
Otrzymał podziękowań: 205 razy

Postautor: jarosj » 02 paź 2012, 19:29

Tego co mówią niektórzy KO, z naciskiem na niektórzy, to już tyle razy komentowałem, że tym razem dam sobie spokój. Ale, że wasi sędziowie się poduczyli od naszych, to się nie dziwię. W końcu chodzi o to by żyło się lepiej. Sędziom, nie kuratorom.
Awatar użytkownika
jarosj
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 2588
Rejestracja: 02 gru 2005, 21:05
Podziękował : 81 razy
Otrzymał podziękowań: 39 razy

Postautor: morphine » 02 paź 2012, 19:37

jarosj pisze:Tego co mówią niektórzy KO, z naciskiem na niektórzy, to już tyle razy komentowałem, że tym razem dam sobie spokój. Ale, że wasi sędziowie się poduczyli od naszych, to się nie dziwię. W końcu chodzi o to by żyło się lepiej. Sędziom, nie kuratorom.
:D
pełna zgoda
Przynajmniej zrzucę odpowiedzialność na KO (taki żart).
morphine
UpLinker
UpLinker
 
Posty: 2072
Rejestracja: 11 lut 2008, 18:32
Podziękował : 345 razy
Otrzymał podziękowań: 205 razy

Postautor: Deck » 02 paź 2012, 20:30

constantine pisze:
Deck pisze:Constantine, nie mnie pytałeś, ale odpowiem: na podstawie art. 63 par 1 k.k..


Ten artykuł kk stosuje się chyba przy orzekaniu, a nie wykonawstwie.
A co za różnica? Sąd wykonawczy nie modyfikuje wyroku, tylko go wykonuje z zastosowaniem tego art.. Co do samego przeliczenia to wystarczy kalkulator lub "liczenie w pamięci". U nas odbywa się to jeszcze prościej: robi to pracownik sekretariatu wykonawczego, dysponując wzorem opracowanym przez asystenta sędziego. Przekazuje do ZKSS założoną teczkę Kkow/Wo z wyliczeniem.
Deck
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 908
Rejestracja: 15 mar 2012, 16:26
Podziękował : 190 razy
Otrzymał podziękowań: 73 razy

Postautor: morphine » 02 paź 2012, 20:34

Deck pisze:
constantine pisze:
Deck pisze:Constantine, nie mnie pytałeś, ale odpowiem: na podstawie art. 63 par 1 k.k..


Ten artykuł kk stosuje się chyba przy orzekaniu, a nie wykonawstwie.
A co za różnica? Sąd wykonawczy nie modyfikuje wyroku, tylko go wykonuje z zastosowaniem tego art.. Co do samego przeliczenia to wystarczy kalkulator lub "liczenie w pamięci". U nas odbywa się to jeszcze prościej: robi to pracownik sekretariatu wykonawczego, dysponując wzorem opracowanym przez asystenta sędziego. Przekazuje do ZKSS założoną teczkę Kkow/Wo z wyliczeniem.


I takie rozwiązanie najbardziej mi się podoba :D
morphine
UpLinker
UpLinker
 
Posty: 2072
Rejestracja: 11 lut 2008, 18:32
Podziękował : 345 razy
Otrzymał podziękowań: 205 razy

Postautor: jarosj » 02 paź 2012, 20:48

Tośmy się nie zrozumieli. Chodziło o zaliczenie, którego nie było w wyroku, a nie o przeliczenie już powołanego w wyroku zaliczenia. Z takim przypadkiem to się nie spotkałem, żeby skazany się do mnie zgłosił, ma kow i nie ma zaliczenia, a do mnie się zwraca, bym się tym zajął. Nie wydaje mi się, by, by to też była nasza rola, ale mniejsza o to.
Chociaż jak przeczytałem post morphine, to chodziło raczej o to, co napisałem. Mniejsza o to też.
Awatar użytkownika
jarosj
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 2588
Rejestracja: 02 gru 2005, 21:05
Podziękował : 81 razy
Otrzymał podziękowań: 39 razy

Postautor: constantine » 02 paź 2012, 21:53

Deck pisze:A co za różnica? Sąd wykonawczy nie modyfikuje wyroku, tylko go wykonuje z zastosowaniem tego art.

Różnica jest zasadnicza, bo to jest właśnie poprawianie wyroku, tak jak prostowanie omyłki. Ale już dobrze, bo - jak rozumiem - każdy zostanie przy swoim.

Deck pisze: Co do samego przeliczenia to wystarczy kalkulator lub "liczenie w pamięci". U nas odbywa się to jeszcze prościej: robi to pracownik sekretariatu wykonawczego, dysponując wzorem opracowanym przez asystenta sędziego. Przekazuje do ZKSS założoną teczkę Kkow/Wo z wyliczeniem.

Jeśli już natomiast ktoś przelicza, to wg mnie zgodnie z całym Rozdziałem VIkk może to robić sąd, o kuratorze albo tym bardziej jakimś pracowniku sekretariatu wykonawczego nie ma tam mowy.
Oczywiście to jest proste, ale zgadzam się z jarosj: co nie do mnie należy, to nie moja głowa. A nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu. Sąd nie umieścił przeliczenia w orzeczeniu, to skazany może sam wystąpić z wnioskiem o podanie liczby zaliczonych godzin.
Natomiast z liczeniem przez osoby nieuprawnione wszystko jest dobrze do czasu, gdy się ktoś nie pomyli na niekorzyść skazanego...
Pióro może być okrutniejsze od miecza!
Pomysły MS zbliżają nas do Kosmosu...
Awatar użytkownika
constantine
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 1446
Rejestracja: 06 mar 2009, 12:13
Podziękował : 10 razy
Otrzymał podziękowań: 46 razy

Postautor: Orange » 02 paź 2012, 22:01

Inka pisze:U nas również przeliczają sędziowie.

U nas też.
Constantin, to wykonanie wyroku, serio, serio :D
panta rhei
Awatar użytkownika
Orange
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 1210
Rejestracja: 26 paź 2009, 22:52
Podziękował : 62 razy
Otrzymał podziękowań: 45 razy

PoprzedniaNastępna

Wróć do Kuratorzy dla dorosłych

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości