dozór elektroniczny

Tematy związane z funkcjonowaniem kuratorskiej służby sądowej do wykonywania orzeczeń w sprawach karnych

Moderatorzy: BBG, Ultima, Aurelius

Re: dozór elektroniczny

Postautor: mono » 08 lut 2019, 12:44

Nadzór nad zakazem zbliżania w SDE
https://www.prawo.pl/prawnicy-sady/syst ... 68674.html
Mono

Ora et labora
Awatar użytkownika
mono
k.zawodowy
k.zawodowy

Podziękował : 134 razy
Otrzymał podziękowań: 231 razy

Postautor: Martinov » wczoraj, 14:26

W przestrzeni publicznej od dawna buduje się taki oto ( w uproszczeniu ) obraz funkcjonowania sde - przyznaje go Sąd, a prowadzi SW. Dlaczego zatem mam wrażenie, że coraz więcej czynności wykonuje "za nich"...? Modyfikacji harmonogramu co do zasady miał dokonywać Sąd - coraz częściej zgłaszają się do mnie skazani z harmonogramem "od czapki", którym Sąd "powiedział", że ma się zgłosić do kuratora to mu odpowiednio dostosuje harmonogram. Albo z harmonogramem ustalonym tylko na trzy dni od zwolnienia z ZK. Żeby było śmieszniej, to np. kilkukrotnie wnioski skazanych ( których sam pouczałem, iż należy złożyć wniosek w Sądzie ) o zmianę harmonogramu Sąd odsyłał do ZKSS. Ostatnio nawet zgłosił się skazany, któremu omyłkowo dodano w systemie 2 miesiące kary, twierdząc, że pracownicy SW kazali mu się z tym zgłosić do kuratora... Czy to brak szacunku dla Naszej pracy, lenistwo czy niedouczenie?

Za ten post autor Martinov otrzymał podziękowanie od
mono(wczoraj, 15:35)
Ocena:4%

Martinov
k.zawodowy
k.zawodowy

Podziękował : 7 razy
Otrzymał podziękowań: 51 razy

Postautor: mono » wczoraj, 15:35

Martinov, stawiam na wygodę.
U nas też tak jest, co mnie wkurza, gdyż my powinniśmy robić to wyjątkowo zgodnie z przepisami, a w praktyce robimy to zawsze.
Z kolei wkurzało mnie podejście CM do ustawicznych naruszeń po 2-3 minuty przez całą dobę - prośby o wymianę urządzenia kierowane przeze mnie zlekceważyli pisząc, iż to błąd systemu a nie nadajnika.
Więc byłem upierdliwy i co naruszenie pisałem o wyjaśnienie czy wynikało ono z działania skazanego czy błędu systemu...
Jak przestali odpisywać zawiadomiłem Sąd że nie jestem w stanie zająć stanowiska co do naruszeń gdyż CM nie udziela odpowiedzi.... Wtedy wymienili urządzenia :mrgreen:
Mono

Ora et labora
Awatar użytkownika
mono
k.zawodowy
k.zawodowy

Podziękował : 134 razy
Otrzymał podziękowań: 231 razy

Postautor: Martinov » wczoraj, 16:25

Co do samych naruszeń, to można odnieść wrażenie, że "nowe" UPD też stawiają na wygodę... Wcześniej potrafili nawet na miejscu skontrolować czy rzeczywiście skazanego nie ma na miejscu w trakcie naruszenia - i nie mógł się wypierać. Obecnie skazani widzą upd tylko przy montażu i demontażu urządzenia. Czekam tylko na zalecenia, żebyśmy my robili skazanym regularne naloty o każdej porze dnia i nocy... Jakość "nowych" urządzeń też wydaje się niższa niż poprzednich. Ale do tego, to już przecież się nikt nie przyzna.

Za ten post autor Martinov otrzymał podziękowania - 2
kesey(wczoraj, 17:29), magdasia(dzisiaj, 0:55)
Ocena:8%

Martinov
k.zawodowy
k.zawodowy

Podziękował : 7 razy
Otrzymał podziękowań: 51 razy

Postautor: Karolinakurator » wczoraj, 20:33

Tak w ramach ciekawostki.. Ostatnio dozorowanemu zdejmowali bransoletkę u mnie pod biurem, oby nie czekać do powrotu do domu... Zanim dodałam w systemie notatkę z rozmowy z zakończenia dozoru, to już byl nieaktywny :lol:
Karolinakurator
k.zawodowy
k.zawodowy

Podziękował : 13 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Poprzednia

Wróć do Kuratorzy dla dorosłych