MELDUNEK A SYSTEM DOZORU ELEKTRONICZNEGO

Zadaj pytanie kuratorowi dla dorosłych.

Moderatorzy: Ultima, BBG, Sasquatch

MELDUNEK A SYSTEM DOZORU ELEKTRONICZNEGO

Postautor: emma21 » 22 paź 2009, 14:37

Witam!
Proszę o informację czy osoba skazana (bez meldunku), która stara się o dozór elektroniczny musi zostać zameldowana np. przez matkę, aby dostać aprobatę na dozór takiego typu???
Czy meldunek jest obowiązkowy?? Czy wystarczy tylko wskazanie miejsca pobytu np. adres matki i jej zgoda na taki dozór????



Proszę o odpowiedź.Z góry wielkie Dziękuję
To dla mnie bardzo ważne


Pozdrawiam

Przenoszę do właściwego działu, a drugi, identyczny, post kasuję. Bartłomiej
emma21
 
Posty: 1
Rejestracja: 22 paź 2009, 14:28
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: jurek » 22 paź 2009, 16:00

[i]Art. 6. 1. Sąd penitencjarny może udzielić zezwolenia na odbycie kary pozbawienia wolności nieprzekraczającej 6 miesięcy w systemie dozoru elektronicznego skazanemu na taką karę, za jego zgodą, posiadającemu określone miejsce stałego pobytu oraz zgodę osób pełnoletnich wspólnie z nim zamieszkujących, jeżeli jest to wystarczające do osiągnięcia celów kary oraz jeżeli szczególne względy bezpieczeństwa i stopień demoralizacji, a także inne szczególne okoliczności nie przemawiają za potrzebą jego osadzenia w zakładzie karnym, a udzieleniu takiego zezwolenia nie stoją na przeszkodzie warunki mieszkaniowe skazanego umożliwiające funkcjonowanie systemu dozoru elektronicznego, a także możliwości techniczno-organizacyjne wykonywania tego dozoru przez upoważniony podmiot dozorujący, zwane dalej "warunkami technicznymi".[/i]

Jak widzimy ustawa nie mówi o obowiązku meldunkowym a jedynie o miejscu pobytu jednak to miejsce pobytu jest poprzedzone słowem „stałego”, wydaje się więc (moim zdaniem), że obowiązek meldunkowy nie powinien być wymagany jednak skazany będzie musiał odpowiednio udokumentować lub uwiarygodnić, że miejsce które wskazał jest lub będzie jego „miejscem stałego pobytu”. Moim zdaniem sąd będzie (i powinien) wnikliwie to analizował ze względów na wymogi techniczne wykonywania tej kary po to aby uniknąć ewentualnych „pomysłów” skazanego co do zmiany miejsca pobytu
Multi multa sciunt, nemo omnia
Awatar użytkownika
jurek
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 555
Rejestracja: 29 cze 2005, 1:14
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz


Wróć do Zadaj pytanie kuratorowi

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

cron